fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Zmiany u inżynierów i architektów w zawieszeniu

AdobeStock
Najpierw nowelizacja prawa budowlanego, później przygotowanie prawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a na końcu zmiany przepisów o zawodach architekta i inżyniera budownictwa.

Taki plan prac nad reformą procesu inwestycyjno-budowlanego przedstawił Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

W tym tygodniu w gmachu ministerstwa odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządów zawodowych zrzeszających architektów i inżynierów. Kwieciński zadeklarował, że jego celem jest dialog i osiągniecie porozumienia między izbami, u których przygotowany przez resort projekt zmian w przepisach wywołał duże emocje.

Stąd też planowana zmiana regulacji zawodów architekta i inżyniera będzie dokonana jako ostatni etap prac nad reformą. Na pierwszy ogień pójdzie procedowana już nowela prawa budowlanego, która ma charakter neutralny dla wymienionych profesji.

- W ramach prac nad reformą procesu inwestycyjno-budowlanego prowadzone są prace nad nową ustawą prawo o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ale ustawa zostanie skierowana na ścieżkę parlamentarną już w nowej kadencji. Te zmiany spowodują konieczność dostosowania do nowych rozwiązań planistycznych prawa budowlanego i potrzebę nowej regulacji zawodów związanych z procesem inwestycyjnym. Minister prosił środowisko o wspólny namysł i przedstawienie wypracowanej razem propozycji w tym zakresie – informuje dział prasowy resortu inwestycji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA