fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Johnson chce brexitu i większych wydatków na służbę zdrowia

AFP
Premier Boris Johnson, który w poniedziałek weźmie udział w spotkaniu ze 109 nowymi parlamentarzystami Partii Konserwatywnej, ma zapowiedzieć przeprowadzenie brexitu tak szybko, jak to możliwe i skierowanie większych pieniędzy do brytyjskiej służby zdrowia - informuje Reuters.

Johnson, któremu zwycięstwo w wyborach dali m.in. byli wyborcy Partii Pracy, głosujący w tych wyborach na torysów, zapowiadał już, że będzie kierował "rządem ludowym" (people’s government) i "spłaci dług zaufania opinii publicznej przeprowadzając brexit".

- Te wybory i to nowe pokolenie parlamentarzystów, które jest efektem wygranej przez torysów w labourzystowskich okręgach, pomogą zmienić naszą politykę na lepsze - mówi w rozmowie z Reutersem źródło na Downing Street (siedziba brytyjskiego premiera).

Oczekuje się, że rząd Johnsona będzie chciał, aby Izba Gmin przyjęła umowę brexitową wynegocjowaną przez Johnsona w Brukseli jeszcze przed świętami. Wielka Brytania ma wyjść z UE do 31 stycznia, a do końca 2020 roku ma wynegocjować z Unią umowę handlową.

W mowie tronowej, którą w czwartek ma wygłosić królowa Elżbieta II, rząd obieca przeznaczenie większych środków na służbę zdrowia.

W wyborach z 12 grudnia Partia Pracy, której lider, Jeremy Corbyn, obiecywał drugie referendum ws. brexitu, uzyskała najgorszy wynik od 1935 roku. Wielu wyborców Partii Pracy z poprzednich wyborów, popierających brexit, zagłosowało na torysów.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA