fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Johnson oskarży Corbyna o to, że do brexitu nie doszło

AFP
Jeremy Corbyn ma w czwartek wygłosić przemówienie, w którym stwierdzi, że nadchodzące wybory będą "trudniejsze i bardziej brudne" niż kiedykolwiek wcześniej. Kampanię wyborczą 31 października zainauguruje też Boris Johnson - informuje Sky News.

Corbyn w przemówieniu inaugurującym kampanię wyborczą ma zaatakować "zepsuty system" na Wyspach, który pomaga "złym szefom, unikającym płacenia podatków, zanieczyszczającym środowisko i podejrzanym najemcom".

Lider Partii Pracy ma stwierdzić też, że "urodzeni do rządzenia konserwatyści Johnsona chronią uprzywilejowaną mniejszość". - Obniżają podatki dla najbogatszych i zmniejszają dostęp do kluczowych usług i wsparcia dla wszystkich innych - doda.

- Ale zmiana nadciąga - zapewni jednocześnie dodając, że nadchodzące wybory są jedyną dla obecnego pokolenia szansą na zmianę kraju. - Dlatego w tych wyborach będą walczyć twardziej i brudniej niż kiedykolwiek dotychczas. Rzucą przeciw nam wszystko, bo wiedzą, że nie boimy się do nich dobrać - doda.

Tymczasem Boris Johnson ma w przemówieniu z 31 października obarczyć Corbyna odpowiedzialnością za to, że do brexitu nie dojdzie w tym roku.

- Dziś powinien być dzień, w którym brexit zostanie zrealizowany i wreszcie opuścimy UE. Ale, mimo świetnej umowy, którą wynegocjowałem z UE, Jeremy Corbyn nie pozwolił, aby to się stało nalegając na więcej rozterek, dalsze opóźnianie i więcej niepewności wśród rodzin i przedsiębiorców - powie Johnson.

- Chcę, aby przyszły rok był wspaniały dla naszego kraju - z większymi inwestycjami w frontowe usługi Narodowej Służby Zdrowia (NHS, odpowiednik polskiego NFZ - red.), zatrudnieniem tysięcy więcej funkcjonariuszy policji - doda.

Ostrzeże też, że alternatywą są dwa referenda w przyszłym roku - nad członkostwem Wielkiej Brytanii w UE i referendum niepodległościowe w Szkocji "dzięki niezdecydowaniu Jeremy'ego Corbyna".

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA