fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Nigel Farage: Wolałbym opóźnić brexit niż popierać to porozumienie

AFP
Lider partii Brexit Nigel Farage powiedział, że wolałby ponownie przełożyć datę wyjścia z Unii Europejskiej niż wychodzić ze wspólnoty w ramach porozumienia, które zaakceptowały dziś obie strony.

O porozumieniu poinformował Juncker na Twitterze. "Tam gdzie jest wolna, tam jest umowa. My to mamy" - napisał, dodając, że porozumienie jest "uczciwe i wyważone" oraz "świadczy o zaangażowaniu w poszukiwanie rozwiązań". Stwierdził też, że będzie rekomendował Komisji Europejskiej zatwierdzenie umowy.

W rozmowie ze Sky News lider partii Brexit Nigel Farage powiedział, że wolałby przełożyć brexit niż zatwierdzać w parlamencie nową umowę.

- Wolałbym raczej przedłużyć wyjście z UE i przeprowadzić wybory powszechne niż akceptować to okropne nowe porozumienie - powiedział Farage.

Jego zdaniem w sobotę wynegocjowane porozumienie zostanie odrzucone przez parlamentarzystów. W takiej sytuacji wzrosłaby szansa na przeprowadzenie przyspieszonych wyborów w Wielkiej Brytanii. Już dziś Farage proponuje Johnsonowi zawarcie sojuszu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA