fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Od września Wielka Brytania wycofuje przedstawicieli z rozmów z UE

AFP
Premier Boris Johnson zdecydował, że od 1 września wycofa przedstawicieli Wielkiej Brytanii z większości decyzyjnych spotkań z reprezentantami Unii Europejskiej.

Urzędnicy i ministrowie rządu będą brali udział tylko w tych spotkaniach UE, które będą dotyczyć istotnych interesów Wielkiej Brytanii, np. kwestii bezpieczeństwa

Decyzja została ogłoszona po zapowiedzi premiera Borisa Johnsona, który mówił o planowanym "uwolnieniu" brytyjskich dyplomatów w Brukseli, by wykorzystać ich talenty gdzie indziej.

Ogłaszając decyzję, minister ds. brexitu Stephen Barclay powiedział, że w spotkania z przedstawicielami UE brytyjska dyplomacja angażuje bardzo dużo czasu i wysiłku. - Nasi światowej klasy przedstawiciele spędzają wiele godzin na przygotowaniu się do tych spotkań - dodał.

- Od teraz będziemy chodzić tylko na te spotkania, które są naprawdę istotne - mówił minister. Jak podkreślił, umożliwi to ministrom i urzędnikom poświęcanie czasu przygotowaniom do opuszczenia Unii Europejskiej, zaplanowanego na 31 października.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA