fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Disneyland Paris znów zamknięty. Drugi lockdown we Francji

Disneyland Paris
Bloomberg
Park rozrywki Disneyland Paris znów jest nieczynny w związku z wprowadzeniem przez władze Francji drugiego narodowego lockdownu w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się infekcji Covid-19.

Park przestał przyjmować gości od piątku 30 października do odwołania lockdownu.

W marcu tego roku park rozrywki pod Paryżem został zamknięty po raz pierwszy, kiedy to Francja włączyła z pierwszą fala koronawirusa. W lipcu władze zgodziły się na jego ponowne otwarcie dla zwiedzających - przypomina agencja Reutera.

Zgodnie z francuskimi przepisami, które weszły w życie w piątek, obywatele będą musieli pozostać w swoich domach. Będą mogli wyjść jedynie na zakupy podstawowych towarów, do lekarza lub na godzinę dziennie na spacer lub by pobiegać na świeżym powietrzu. Będą też mogli iść do pracy, jeśli ich pracodawca uzna, że nie mogą wykonywać pracy z domu. Szkoły pozostaną otwarte.

Disneyland Paris
Bloomberg

Kierownictwo parku ma nadzieję, że uda się go otworzyć ponownie w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia. Ewentualne udostępnienie parku będzie zależało od decyzji i wytycznych francuskich władz - poinformowało kierownictwo parku w oświadczeniu. Disneyland jest popularnym celem wycieczek w okresie ferii świątecznych, które trwają od 19 grudnia do 3 stycznia. Od 4 stycznia do 12 lutego park jest zawsze nieczynny.

Parki Disney'a w Hongkongu, Szanghaju, Tokio oraz na Florydzie pozostaną czynne, ale na teren obiektów będzie wpuszczana mniejsza liczba zwiedzających, których będą obowiązywać nowe obostrzenia higieniczne i dotyczące bezpieczeństwa. Disneyland w Kalifornii jest nieczynny od marca tego roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA