fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Wirus wraca: Włosi zamykają kina, restauracje czynne do 18

Restauracja w Rzymie
AFP
We Włoszech restauracje, bary, cukiernie i lodziarnie mogą być czynne tylko do godziny 18. Natomiast zamknięte zostaną kina, teatry, sale gier i kasyna, siłownie i baseny. Nowe zarządzenie włoskiego rządu wchodzi w życie w poniedziałek 26 października.

Po osiemnastej będzie można zamawiać jedzenie w barach i restauracjach tylko na wynos.

Według włoskich mediów zamknięte zostaną też kluby fitness i ośrodki spa. Obowiązywać ma również zakaz organizacji wesel.

Minister kultury Dario Franceschimi potwierdził zamknięcie kin i teatrów pisząc na Twitterze, że zamknięcie kin i teatrów było bolesną decyzją, "ale absolutnym priorytetem jest ochrona życia i zdrowia wszystkich na wszelki możliwy sposób".

Normalnie mogą działać sklepy, przedszkola oraz szkoły podstawowe i średnie. Natomiast szkoły wyższe mają przejść na zdalne nauczanie. Poszczególne regiony rozważają wprowadzenie nauczania hybrydowego.

W sobotę zarejestrowano we Włoszech 151 zgonów na Covid-19 a także ponad 19,6 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Najgorsza sytuacja jest w Mediolanie, a także w Lombardii, Kampanii i Lazio. Dobowa liczba przeprowadzonych testów to 177 tysięcy.

Władze zalecają, ale nie nakazują obywatelom by zrezygnowali z podróży poza miejsce swojego zamieszkania - zarówno własnym transportem, jak i transportem publicznym. Zalecenie nie dotyczy osób, które muszą dojeżdżać do pracy, pójść do lekarza lub znajdą się w sytuacji przymusowej, która wymaga podróży.

Jednak cześć Włochów ma dość ograniczeń i nie zgadza się na wprowadzenie ograniczeń w gospodarce. W Neapolu i w Rzymie demonstranci starli się z policją, domagając się zniesienia wszystkich restrykcji. W stolicy demonstracje zorganizowała skrajnie prawicowa Forza Nuova - informuje Reuters.

Premier Giuseppe Conte obiecał pomoc przedsiębiorcom w których uderzą nowe restrykcje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA