fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Branża fitness wierzy w otwarcie w ten weekend

Siłownia
Adobe Stock
Siłownie czy baseny teoretycznie mogłyby normalnie działać od soboty. Urzędnicy są dalecy od twardych deklaracji.

W poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie sektora fitness czy zarządców basenów z wicepremierem Jarosławem Gowinem. Oprócz przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wzięli także udział m.in.: Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny, Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR, przedstawiciele branży fitness, w tym Polskiej Federacji Fitness i Federacji Pracodawców Fitness.

- Apelowaliśmy o to, aby obiekty sportowe mogły wznowić działalność nie później niż w najbliższą sobotę. Przedstawiliśmy uzasadnienie dla oczekiwań naszej branży. Natomiast co do terminu uzyskania odpowiedzi, wskazaliśmy wtorek - podała w stanowisku Federacja Pracodawców Fitness dodając, iż rozmowy odbyły się w atmosferze pełnego zrozumienia dla stanowiska branży fitness oraz branż pokrewnych, które również uczestniczyły w dzisiejszym spotkaniu. - Jesteśmy dobrej myśli co do niezwłocznego otwarcia naszych obiektów - czytamy.

Rząd jest daleki od tak dalekich deklaracji. Jesteśmy otwarci na dalszy dialog z branżą. Będziemy się zastanawiać, co w ramach dostępnych modeli biznesowych możemy wspólnie wypracować na przyszłość. Nam wszystkim zależy bowiem tyleż na dobru państwa branży, co na możliwie najlepszej kondycji polskiej gospodarki – podkreślił wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

A wiceminister Olga Semeniuk dodała: - Bardzo dziękujemy za każdy głos z państwa strony. Będziemy się starali możliwie szybko wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom, czyli odmrozić branżę fitness oraz dostęp do basenów i aquaparków, ale przy zachowaniu zwiększonego niż do tej pory poziomu bezpieczeństwa sanitarnego.

Od poniedziałku w strefie czerwonej obowiązuje zawieszenie działalności aquaparków, basenów oraz centrów i klubów fitness. Wyjątek stanowią baseny, siłownie, kluby i centra fitness działające w hotelach, a także w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, adresowaną do pacjentów oraz w obiektach przeznaczonych do sportu wyczynowego, a także dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA