fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Paliwowa posucha w Portugalii, bo strajk

AFP
Kierowcy portugalskich cystern przystąpili do nieograniczonego strajku, a rząd wprowadził reglamentację paliw i zapowiedział, że nie dopuści do sparaliżowania kraju w szczycie sezonu turystycznego.

Na mocy rządowej uchwały stacje paliw zmuszone do zapewnienia usług minimum mogą sprzedawać po 15 litrów benzyny albo oleju napędowego podczas jednego tankowania, pozostałe po 25 litrów.

- Jest absolutnie konieczne, by każdy zrobił to, co do niego należy: strajkujący mogą korzystać z prawa do strajku, ale należy przestrzegać zasady zapewnienia minimum usług. Zdrowy rozsądek musi wziąć górę - powiedział w niedzielę premier Antonio Costa. Rząd jest gotowy podjąć specjalne działania dla zapewnienia stałych dostaw paliwa – dodał.

Branżowy związek kierowców od transportu niebezpiecznych ładunków SNMMP, organizator strajku zapowiedział, że zapewni minimalne usługi, ale nie było wiadomo, czy mu się to uda. Ponadto głosił, że będzie strajkować do czasu przedstawienia rozsądnej propozycji przez organizację pracodawców ANTRAM. - Do tego czasu będziemy strajkować dzień, tydzień, miesiąc, tak długo ile trzeba - powiedział wiceprzewodniczący tego związku Pedro Pardal Henriques, cytowany przez Reutera.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA