fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Kosztowny lunch z Warrenem Buffettem. Miliarder zainkasuje 3,4 mln dolarów

Bloomberg
Za niemal 3,4 mln dolarów anonimowa osoba wylicytowała na eBayu możliwość zjedzenia obiadu z jednym z najbogatszych ludzi świata - Warrenem Buffettem. Była to trzecia najwyższa oferta w historii.

Osoba ta wygrała aukcję, której dochody zasilą fundację charytatywną Glide w San Francisco, która zapewnia darmowe posiłki, świadczenia medyczne, opiekę nad dziećmi, mieszkania i szkolenie zawodowe dla osób najbiedniejszych i bezdomnych.

Tegoroczna aukcja nie jest jednak rekordowa, ponieważ w 2012 roku lunch z Buffettem wart był nieco więcej: 3 456 789 dolarów.

Legendarny inwestor giełdowy od 18 lat organizuje aukcje charytatywne. Pierwsza miała miejsce w 2000 roku, a jej pomysłodawczynią była nieżyjąca już zona inwestora Susan, która była wolontariuszką w Glide. Za pierwszy taki lunch anonimowy zwycięzca zapłacił 25 tys. dolarów. Jednak już od 2008 roku zyski z aukcji nie spadają poniżej 1 mln dolarów.

Lunch ze zwycięzcą zazwyczaj odbywa się w nowojorskiej restauracji Smith&Wollensky, która co roku za taką możliwość przekazuje co najmniej 10 tys. dolarów na konto Glide. Jednak jeśli zwycięzca chce pozostać anonimowy, obiad odbywa się gdzie indziej. Zazwyczaj trwa kilka godzin, a zwycięzca aukcji może zaprosić na lunch maksymalnie siedmioro przyjaciół.

Buffett rozmawia podczas lunchu o wszystkim, ale nigdy nie ujawnia co kupuje czy sprzedaje.

W 2015 roku szef chińskiej firmy, która tworzy gry internetowe, zapłacił ponad 2,6 mln dolarów za możliwość zjedzenia obiadu z Buffettem.

Jeden ze zwycięzców, Ted Weschler po takim lunchu zaczął pracować dla Buffetta.

Lunche z Warrenem Buffetem pozwoliły zebrać już 29,6 mln dolarów na cele charytatywne.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA