fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Volvo rezygnuje z silników Diesla

123rf.com
Volvo nie będzie rozwijać nowych silników Diesla z powodów ekonomicznych.

Prezes koncernu Hakan Samuelsson powiedział w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung", że redukcja emisji tlenków azotu w silnikach Diesla staje się zbyt droga, a klienci coraz częściej wybierają silniki benzynowe.

Zaprezentowane w 2013 roku silniki Diesla Volvo mają być produkowane do ok. 2023 roku.

Szwedzki koncern chce się skoncentrować na napędach hybrydowych i elektrycznych. Pierwszy w pełni elektryczny samochód Volvo ma się pojawić na rynku w 2019 roku. Hakan Samuelsson zapowiedział, że jego firma będzie konkurować z Tesla.

Samochody z silnikami Diesla to wciąż połowa rejestrowanych w Europie aut. Volvo sprzedaje na tym rynku 90 proc. sztuk modelu XC90 z tego typu jednostkami napędowymi.

Volvo to pierwszy koncern motoryzacyjny w Europie, który rezygnuje z silników Diesla. Niemiecki Daimler na przykład zapowiedział duże inwestycje w tego tupu silniki, mimo, że wyraźnie spadła sprzedaż samochodów z takimi silnikami. To jest związane m.in. z zakazami wjazdu Diesli do centrów wielu dużych miast w Europie.

Nie tylko Volvo, ale także Daimler i Volkswagen zapowiedziały inwestycje w rozwój i produkcje samochodów elektrycznych i hybrydowych. Niemieckie koncerny zapowiedziały, ze do 2025 roku jedna trzecia sprzedawanych przez nich modeli będzie miała napęd elektryczny .

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA