fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Coraz więcej firm bankrutuje na Wyspach

pexels.com
Liczba firm angielskich i walijskich, które wpadły w I kwartale w poważne kłopoty finansowe bardzo wzrosła, o 6,3 proc. wobec IV kwartału - wynika z oficjalnych danych ogłoszonych przez rząd.

Liczba bankructw firm zwiększyła się do 4187 z 3938 w IV kwartale - podał centralny urząd Insolvency Service podając dane skorygowane sezonowo, które wykluczają hurtową likwidację firm sektora usług.

W większości przypadków dochodziło do dobrowolnej likwidacji firm na wniosek wierzycieli, udziałowcy niewypłacalnej firmy postanawiali zlikwidować ją; ich liczba wzrosła o 6,2 proc. Liczba firm obejmowanych zarządem komisarycznym, aby chronić interesy wierzycieli zwiększyła się z kolei o 21,8 proc. do 451, do najwyższego poziomu od 5 lat (od I kwartału 2014). W ubiegłym roku ich liczba nie przekraczała 400 w żadnym kwartale.

Z łącznej liczby 4187 bankructw 2822 stanowiło dobrowolną likwidację przez udziałowców (67,4 proc.), jedna firma przestała istnieć z powodu zbyt późnej rejestracji, wymuszone bankructwo (decyzją sądu) dotyczyło 822 firm (19,6 proc.), a w 451 przypadkach wprowadzono zarząd komisaryczny (10,8 proc.) - podał Insolvency Service.

Dane dla Szkocji i Irlandii Płn. są podawane oddzielnie ze względu na inne przepisy obowiązujące tam.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA