fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Na targach Hannover Messe 20 polskich startupów - ekspozycję wspiera PKN Orlen

Bloomberg
W Hanowerze, podczas Międzynarodowych Targów Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle, zaprezentuje się 20 młodych, innowacyjnych podmiotów z Polski - poinformował PKN Orlen, jeden ze strategicznych partnerów udziału naszego kraju w Hannover Messe 2017.

Na targach Hannover Messe 20 polskich startupów - ekspozycję wspiera PKN Orlen

W Hanowerze, podczas Międzynarodowych Targów Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle, zaprezentuje się 20 młodych, innowacyjnych podmiotów z Polski - poinformował PKN Orlen, jeden ze strategicznych partnerów udziału naszego kraju w Hannover Messe 2017.

Targi te, największe tego typu na świecie, odbywać się będą od 24 do 28 kwietnia. Polska, kraj partnerski wydarzenia, będzie miała tam dwa stoiska, na których zaprezentuje się ok. 200 podmiotów z nowatorskimi technologiami i produktami.

„W ramach naszego zaangażowania w targi Hannover Messe, wspieramy ekspozycję najlepszych polskich technologicznych startupów Young Tech Enterprises - Cluster Park, bowiem szans na rozwój krajowej gospodarki upatrujemy we współpracy z młodymi innowacyjnymi firmami" – podkreślił PKN Orlen.

20 najlepszych polskich startupów

Według płockiego koncernu, podczas Hannover Messe 2017 w gronie 20 polskich innowacyjnych podmiotów znajdą się trzy, które w ramach „Start-upy w Pałacu", wspólnego projektu Kancelarii Prezydenta RP i Fundacji Startup Poland, otrzymały w marcu nagrodę Ministra Rozwoju i Finansów, bezpłatny udział w targach w Hanowerze i udostępnienie powierzchni wystawienniczej.

Jak informował wcześniej resort, są to: XTPL – spółka technologiczna, rozwijająca chronioną patentem technologię druku ultracienkich linii przewodzących, HussarTech – startup zajmujący się komercyjnym zastosowaniem hybrydowego materiału o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych i antywirusowych, a także Billon Group – firma technologiczna, która stworzyła pierwszy na świecie system pieniądza elektronicznego, umożliwiający obrót walutami zgodnie z obowiązującymi regulacjami, bez ograniczeń czasu i miejsca.

Na polskiej innowacyjnej ekspozycji w Hanowerze zaprezentują się także: Immunity Systems, Medicalbay, NOA, EuroLoop, Hyper Poland, GeniCore, PickPack, Nowak Innovations, Nanores, Reliability Solutions, a także SmartTech, Husarion, One Meter, OMNI3D, IC Solutions, ZenCard oraz Startup Poland.

Premier: w Hanowerze chcemy zaprezentować potencjał naszej gospodarki

Na targach w Hanowerze chcemy zaprezentować potencjał naszej gospodarki i najlepsze pomysły oraz projekty naszych przedsiębiorców - powiedziała premier Beata Szydło w nagraniu zamieszczonym w sobotę na profilu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na Twitterze.

Polska, jako kraj partnerski międzynarodowych targów przemysłowych w Hanowerze, będzie współgospodarzem niedzielnej ceremonii otwarcia, w której udział wezmą m.in. premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel. Szefowe polskiego i niemieckiego rządu otworzą też wspólnie w poniedziałek polskie stanowisko.

"Jutro wspólnie z panią kanclerz Angelą Merkel otworzymy targi 'Hannover Messe 2017', w tym roku Polska jest państwem partnerskim" - powiedziała premier. "Mam nadzieję, że udział w tej największej światowej tego typu imprezie przyniesie spodziewane dla nas korzyści" - dodała.

Szydło podkreśliła, że na targach zaprezentuje się 10 firm i 20 start-upów z Polski oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Polskie stanowisko na terenie targów zajmie około 1,2 tys. metrów kwadratowych. Wśród polskich firm, które tam się zaprezentują są m.in. Solaris Bus & Coach (producent autobusów, także elektrycznych), Saule Technologies (producent ultracienkich półprzeźroczystych ogniw fotowoltaicznych), Eko Energetyka (producent urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych) czy TMA Automation (projektant rozwiązań w dziedzinie robotyki oraz automatyki).

Obecne będą także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, osiem regionów, pięć specjalnych stref ekonomicznych i Urząd Dozoru Technicznego. W strefie start-upów znajdzie się dodatkowo 18 młodych, innowacyjnych firm.

Polska obecność na targach będzie promowana pod hasłem "Smart means Poland"

Hannover Messe w tym roku odbędą się między 24 a 28 kwietnia, to jedne z największych targów przemysłowych na świecie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA