fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Optymizm w londyńskim centrum finansowym

Londyn
Bloomberg
W ciągu trzech miesięcy tego roku liczba etatów do obsadzenia w londyńskiej branży finansowej wzrosła o 70 proc. wobec poprzedniego kwartału. Głównym czynnikiem jest łagodzenie restrykcji związanych z lockdownem.

Osoby zmieniające miejsce pracy mogą oczekiwać 18-proc. podwyżki wynagrodzenia w pierwszym kwartale zatrudnienia, co jest najwyższym wzrostem od ponad roku, wskazują dane rekrutacyjnej firmy Morgan McKinley.

Ten wzrost częściowo wynika z niskiej bazy po roku niepewności dotyczącej perspektyw umowy handlowej Wielkiej Brytanii z Unią Europejską, podkreśla Bloomberg.

- Banki znowu nastawione są na ekspansję i przejawiają duży apetyt na zatrudnienie doświadczonych profesjonalistów- zwraca uwagę Hakan Enver, dyrektor zarządzający Morgan McKinley. Jego zdaniem sektor odbudowuje się szybciej niż przewidywano.

Nastroje w branży finansowej są coraz lepsze. 52 proc. firm z optymizmem patrzy na kolejne trzy miesiące wobec 44 proc. w grudniu 2020 roku, wskazuje raport Konfederacji Brytyjskiego Przemysłu i PwC.

To najszybszy wzrost od ponad siedmiu lat a jedna trzecia przedsiębiorstw spodziewa się wzrostu zysków w kolejnym kwartale.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA