fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

VW grozi kolejna miliardowa skarga

Bloomberg
Skutki skandalu dieslowego Volkswagen będzie odczuwał jeszcze długo. Kolejny adwokat, reprezentujący inwestorów, zapowiada złożenie pozwu przeciwko niemieckiemu koncernowi.
Andreas Tilp, adwokat z Tybingi reprezentujący inwestorów Volkswagena, zapowiada, że do jesieni złoży kolejny pozew o odszkodowanie. Adwokat liczy, że suma wszystkich odszkodować przeciwko koncernowi wyniesie około 10 mld euro.
- To nasz, bardzo realistyczny cel - powiedział Tilp berlińskiemu dziennikowi "Tagesspiegel", dodając, że to nie koniec. - Druga skarga będzie na jeszcze wyższą sumę, niż pierwsza - podkreśla Tilp. Adwokat złożył już jeden pozew w imieniu 278 inwestorów, który opiewa na 3,3 mld euro.
Konsorcjum, które pokrywa koszty procesu, "definitywnie sfinansuje także drugą skargę" - uważa adwokat i zachęca kolejnych inwestorów do zgłaszania się do jego kancelarii.
Skarżący domagają się od Volkswagena odszkodowania za poniesione na giełdzie straty. Koncern ociągał się z poinformowaniem o zarzutach amerykańskich władz i nie chciał się przyznać do manipulacji i podkreślał, że dopełnił wszystkich starań i obowiązków, jakie nakłada na niego prawo. Wielu inwestorów ma pretensję do VW, że tak długo ukrywał manipulacje, a potem negował ustalenia Amerykanów, doprowadzając do znacznego spadku kursu akcji koncernu.
Andreas Tilp uważa, że VW będzie chciał uniknąć wielu długich procesów, który mógłby zaszkodzić wizerunkowi firmy i zdecyduje się pójść na ugodę z inwestorami. - Nie będą w stanie walczyć na kilku frontach - przewiduje adwokat.
Także w sądzie w Brunszwiku grupa inwestorów koncernu postanowiła złożyć pozew żądając odszkodowania w wysokości ponad 3,7 mld euro.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA