fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Uber i McDonald's ruszyły z darmowymi posiłkami dla szpitali

Adobe Stock
Popularna sieć fast-foodów oraz operator aplikacji do zamawiania przejazdów i posiłków połączyły siły, by wspomóc polskie szpitale zmagające się z epidemią koronawirusa.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita" od środy 18 marca Uber zaczął dostarczać darmowe posiłki do placówek medycznych w wybranych miastach. Te zapewnia McDonald's. Inicjatywa obu firm to element akcji #wzywamyposilki.

- W tym trudnym czasie staramy się robić co w naszej mocy by wspierać społeczności w Polsce. Przypominamy użytkownikom o tym, jak dodawać uwagi do zamówienia, by dostawy odbywały się bezdotykowo, a także znieśliśmy opłatę za dostawę we wszystkich miastach, w których działa aplikacja. Nasze działania mają na celu nie tylko zwiększenie dostępu do możliwości zamawiania z dostawą, ale także pomoc lokalnym restauracjom. Dołączyliśmy również do inicjatywy #wzywamyposilki, w ramach której będziemy dostarczać bezpłatne posiłki pracownikom służby zdrowia - komentuje Charity Safford, general manager na Europę Północną i Środkowo-Wschodnią w Uber Eats.

Pierwszym szpitalem, do którego Uber i McDonald's zrealizowały pierwszą dostawę, był szpital w Bolesławcu. Trafiło tam 129 posiłków. Jak zapewniają firmy, dostawy wykonano w sposób bezkontaktowy, zgodnie z najwyższymi standardami higieny i bezpieczeństwa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA