fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Tańsze BMW i Mercedesy w Chinach

Bloomberg
BMW i Mercedes-Benz zapowiedziały obniżenie cen swych aut w Chinach po decyzji rządu w Pekinie o zmniejszeniu od 1 kwietnia stawki VAT.

Obaj producenci podali w chińskich mediach społecznościowych o naychmiastowym obniżeniu cen kilku modeli. Rabaty pojawiają się, gdy doszło do spadku sprzedaży pojazdów z powodu spowolnienia tempa gospodarki chińskiej — stwierdził Reuter.

BMW zapowiedział obniżenie cen produkowanych na miejscu modeli serii 3 i 5 oraz importowanych X5 i X7. Sugerowana cena detaliczna BMW 320L i M wyniesie 339 800 juanów (50 620 dolarów), o 10 tys. juanów mniej od poprzedniej. To „aktywna odpowiedź firmy na wiadomość o krajowym dostosowaniu stawki VAT" — stwierdziła firma z Monachium w poście na WeChat.

Mercedes-NBenz zapowiedział podobne redukcje cen gamy swych samochodów ze skutkiem natychmiastowym. Rabaty na wybrane modele wyniosą od 10 tys. do 40 tys. juanów.

Premier Li Keqiang ogłosił 5 marca, że Chiny obniżą stawki VAT w wielu sektorach — w produkcji przemysłowej z 16 do 13 proc., a w transporcie z 10 do 9 proc.

Sprzedaż samochodów w Chinach zmalała w 2018 r. o 5,8 proc. pierwszy raz od ponad 20 lat. Decydenci polityczni podjęli kilka inicjatyw dla pobudzenia popytu. W styczniu komisja ds. rozwoju i reform, centralny organ planowania, ogłosiła, że złagodzi restrykcje wobec wtórnego rynku pojazdów i zapewni subwencje pozwalające zwiększyć kupowanie samochodów w regionach wiejskich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA