fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Gastronomia ruszy po świętach? Jest wstępna zgoda rządu

Fotorzepa, Robert Gardziński
Za nieco ponad miesiąc mogą zostać otwarte ogródki kawiarniane i restauracyjne - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Takie rozwiązanie dotyczące obostrzeń koronawirusowych Ministerstwo Rozwoju konsultuje z Ministerstwem Zdrowia. Jest nawet wstępna zgoda.

Częściowe otwarcie gastronomii ma zależeć od liczby zakażeń. Możliwość wznowienia działalności kawiarnianych lub restauracyjnych ogródków ma być sygnałem, żeby do Wielkanocy jednak spróbować wytrwać w reżimie sanitarnym - informuje RMF FM.

Lokale gastronomiczne od października zeszłego roku mogą sprzedawać wyłącznie dania na wynos.

Według RMF FM w rządzie jest coraz więcej zwolenników ponownego otwarcia restauracji.

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w czwartek, że "jeśli na przełomie marca i kwietnia będziemy mieli za sobą apogeum trzeciej fali, to będziemy przywracali wszystkie działalności". - Święta wielkanocne będą takie jak rok temu, ale być może po nich będziemy podejmowali odważniejsze decyzje luzujące obostrzenia - stwierdził Niedzielski.

Minister zdrowia w programie "Tłit" Wirtualnej Polski pytany był o kwestie dotyczące obostrzeń i rezygnacji z poluzowań z 12 lutego. Jak podkreślił, analizowane są różne warianty i scenariusze, ale "na razie żadna decyzja nie została podjęta".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA