fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Six Senses najlepszą marką hotelową trzeci rok z rzędu

Six Senses Formosa Bay w Brazylii będzie się składać ze 191 willi
fot. materiały prasowe
Partner Gremi International przy brazylijskim projekcie luksusowego kurortu znów na szczycie rankingu „Travel+Leisure”.

Trzeci rok z rzędu marka Six Senses Hotels Resorts Spas uzyskała najwyższe noty w rankingu prestiżowego magazynu „Travel+Leisure”. Ponadto cztery resorty należącego do InterContinental brandu trafiły do zestawienia setki najlepszych hoteli na świecie. To Six Senses Yao Noi i Six Senses Samui w Tajlandii, Six Senses Laamu na Malediwach i Six Senses Fiji.

„Prawdziwi pionierzy welness”, zapewniający „pełną emocji gościnność”, którzy mają odrębnego członka zarządu odpowiadającego za inicjatywy związane ze zrównoważonym rozwojem (ostatnia to wymiana plastikowych butelek na szklane we wszystkich siedemnastu resortach) – tak Six Senses określana jest przez czytelników i ekspertów „Travel+Leisure”. 

„Aby wyróżniać się w zatłoczonym biznesie turystycznym i zyskiwać lojalność gości, marki hotelarskie muszą oferować konsekwentnie najwyższy standard we wszystkich obiektach. Muszą być innowacyjne i wyprzedzać oczekiwania podróżnych” – napisała redakcja  „Travel+Leisure” w podsumowaniu rankingu.

Six Senses ma firmować resort w Brazylii, którego budowę planuje kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza Gremi International. Jesienią światowym inwestorom ma zostać zaoferowane 68 proc. udziałów w biznesie, o wartości 100 mln dolarów.

– Byliśmy w Warszawie, Luksemburgu, Zurychu, Lizbonie, Londynie, Nowym Jorku, Sao Paulo i spotkaliśmy się z bardzo dobrym odbiorem. Od września rozpoczynamy komercjalizację, która potrwa do grudnia. Liczymy na pełny sukces – mówi Hajdarowicz. Dodaje, że sama Brazylia jest dobrze postrzegana po objęciu stanowiska przez prezydenta Jaira Bolsonaro. – W kraju ruszyły reformy, jest po pierwszym głosowaniu zmiany systemu emerytalnego – dodaje Hajdarowicz. Podkreśla, że projekt będzie realizowany w formule impact investment, czyli inwestowania zaangażowanego społecznie. Przykładowo zaplecze gastronomiczne luksusowego kompleksu ma korzystać z produktów dostarczanych przez miejscowych farmerów i rybaków. Dzięki inwestycji Six Senses wzrośnie zainteresowanie turystów pobliską miejscowością Baia Formosa.

Gremi International jest właścicielem 2,57 tys. ha gruntów z 6,5-kilometrową linią brzegową w Baia Formosa, czyli Pięknej Zatoce, godzinę drogi od miasta Natal, gdzie znajduje się nowoczesne międzynarodowe lotnisko. Projekt Six Senses Formosa Bay będzie się składać ze 191 willi, w tym 58 rezydencji działających na zasadzie luksusowego condo, zarządzanych przez Six Senses.

To pierwsza faza zagospodarowania terenu. Docelowo mają tam powstać jeszcze trzy ośrodki wypoczynkowe brandów z najwyższej półki, a także hub technologiczny oraz kompleks różnorodnych atrakcji sportowych i wypoczynkowych.

Grzegorz Hajdarowicz jest pośrednio głównym akcjonariuszem Gremi Media, wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA