fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Oszuści podszywają się pod Rossmanna. Uwaga na groźny spam

Fotorzepa, Robert Gardziński
W internecie wykryto kolejną groźną falę oszustw. Tym razem cyberprzestępcy podszywając się pod sieć drogerii Rossmann rozsyłają do klientów fałszywe maile, które mogą zawierać niebezpieczne wirusy.

Niemiecka sieć drogerii Rossmann ogłosiła dzisiaj wielką świąteczną promocję na swoje produkty, tymczasem w sieci trwa groźna akcja przestępców podszywających się pod firmę. Wielu klientów otrzymało w ostatnim czasie maila, który swoją szatą graficzną i treścią jest bardzo podobny do tych, rozsyłanych zwykle przez Rossmanna. Tylko że adresatem wcale nie jest firma, lecz hakerzy, a w treści może znajdować się złośliwe oprogramowanie.

Tytuł maila brzmi zachęcająco: „Bon za zakupy do Rossmanna czeka na odbiór”. W środku znajdziemy
krzykliwą informację: „Odbierz bon upominkowy 500 zł na zakupy w drogerii Rossmann”. Jak wynika z dalszej treści, rzekomy bon otrzymamy po podaniu swojego adresu, a dostarczy go kurier DHL.

Czytaj także:  Rossmann rusza ze sprzedażą… dronów i smartfonów 

Rossmann przestrzega, że maile są fałszywe i najlepiej w ogóle ich nie otwierać, tylko od razu usunąć. Już wcześniej zdarzały się tego typu akcje hakerów podszywających się pod znaną drogerię. Rossmann apelował o ostrożność do swoich klientów, przypominając, że wszystkie organizowane przez firmę konkursy i promocje prezentowane są tylko w gazetkach promocyjnych, magazynie „Skarb”, aplikacji Rossmann PL, na portalu www.rossmann.pl oraz na oficjalnych profilach Rossmanna w mediach społecznościowych oznaczonych jako konta zweryfikowane. Udział w akcjach i konkursach Rossmanna nigdy nie wiąże się również z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Rossmann rozpoczął w piątek 19 kwietnia promocję -55 proc. na wszystkie kosmetyki do makijażu, o której poinformował na swojej oficjalnej stronie i kanałach społecznościowych. Promocja obejmuje produkty takich marek, jak Eveline, Wibo, Bourjois, Max Factor, Rimmel, Delia, L’Oréal, Lovely, Maybelline, Miss Sporty czy SinSkin.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA