fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Pół miliarda dolarów od Toyoty dla Ubera

Wikimedia
Japoński gigant motoryzacyjny dogadał się z największą firmą carsharingową. Będą wspólnie pracować nad pojazdami autonomicznymi.

Toyota Motor Corporation inwestuje pół miliarda dolarów w Uber Technologies, aby wspólnie prowadzić prace nad autonomicznymi samochodami. Obie firmy zintegrują swoje dotychczasowe technologie w specjalnie opracowanych do tego celu pojazdach Toyoty, które zostaną włączone do sieci Ubera.


Partnerzy ogłosili ponadto, że zamierzają rozszerzyć współpracę, aby wprowadzić na rynek zakrojony na dużą skalę autonomiczny ride-sharing. Obie firmy przewidują, że masowo produkowane samochody samosterujące trafią do floty powołanego do tego celu, odrębnego przedsiębiorstwa.

Czytaj także: Kierowca autonomicznego auta Ubera "oglądał telewizję" w czasie, gdy auto śmiertelnie potrąciło pieszą

Dotychczas Toyota i Uber współpracowały na polu zelektryfikowanych napędów. Teraz w ramach współpracy Toyota i Uber stworzy flotę Autono-MaaS (autonomous-mobility as a service). Trafią do niej samochody zbudowane na platformie minivana Sienna. Z systemem tym zostanie zintegrowany Autonomous Driving System Ubera oraz system wsparcia kierowcy w bezpiecznej jeździe Toyoty. Toyota wykorzysta także swoją Platformę Usług Mobilnych - infrastrukturę informacyjną dla samochodów połączonych w chmurze. Program pilotażowy rozpocznie się w 2021 roku w sieci Ubera.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA