fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Citigroup wzbudza zazdrość. Po skoku kursu ma jeszcze potencjał

Bloomberg
W tym roku akcje nowojorskiego giganta bankowego Citigroup Inc. podrożały już o 19 proc. mimo takich wyzwań dla branży finansowej jak spadające stopy procentowe, wzrost napięć w handlu, czy słabnąca kondycja światowej gospodarki.

Jednak analitycy wciąż widzą potencjał do dalszego wzrostu kursu akcji Citigroup. 90 proc. ekspertów zajmujących się tą firmą zaleca inwestorom dalszy zakup jej walorów Co więcej akcje Citigroup są najbardziej polecane przez analityków spośród 24 wiodących amerykańskich pożyczkodawców obecnych w KBW Bank Index.

W minionym roku cena akcji Citigroup spadła o 30 proc. mimo zwiększającego się grona analityków zalecających kupno tych walorów. Od tego czasu udziałowiec Banku Handlowego był lepszy od prawie wszystkich banków z indeksu KBW.

Analitycy doceniają poprawę w niektórych segmentach działalności Citigroup oraz możliwość zaangażowania kolejnych miliardów dolarów w skup akcji nawet w przypadku stagnacji zysków. 27 ekspertów monitorowanych przez Bloomberga prognozuje, że w następnym roku akcje Citigroup mogą podrożeć o kolejne 32 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA