fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Kurator w Warszawskim Banku Spółdzielczym

archiwum
Komisja Nadzoru Finansowego na piątkowym posiedzeniu jednogłośnie zdecydowała o ustanowieniu od dzisiaj kuratora w Warszawskim Banku Spółdzielczym.

KNF powierzyła pełnienie tej funkcji Zbigniewowi Leszkowi Górniakowi. Decyzja o ustanowieniu kuratora podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Nadzór wyjaśnia, że celem zastosowania tego środka nadzorczego jest poprawa sytuacji finansowej Warszawskiego Banku Spółdzielczego. Kurator ma zapewnić jednocześnie efektywny przepływ informacji między WBS a UKNF oraz stworzyć możliwość bieżącego monitorowania podejmowanych w WBS działań restrukturyzacyjnych.

Kurator ustanowiony w WBS nie jest organem banku, a jego działalność nie ogranicza uprawnień organów statutowych. Kurator może brać udział we wszystkich posiedzeniach organów banku. „Ustanowienie kuratora pozostanie bez wpływu na świadczenie przez Warszawski Bank Spółdzielczy usług na rzecz jego klientów" – zaznacza KNF.

Na koniec 2018 r. (ostatnie sprawozdanie widniejące na stronach banku) wskazuje, że miał on 1,06 mld zł aktywów, w tym 510 mln zł kredytów dla sektora niefinansowego i 5,4 mln zł dla sektora budżetowego. Depozyty sektora niefinansowego były warte łącznie 945 mln zł, z czego blisko 18 mln zł sektora budżetowego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA