fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Finał dużej transakcji dzięki wsparciu Banku Pekao

Należąca do Grupy Banku Pekao spółka Pekao Investment Banking oferuje kompleksowe usługi bankowości inwestycyjnej
materiały prasowe
Bank Pekao sfinansował transakcję, a Pekao Investment Banking doradzało przy przejęciu przez LERG spółki Ciech Żywice.

Materiał partnera: Bank Pekao

Bank Pekao wsparł transakcję przejęcia przez spółkę LERG 100 proc. udziałów Ciech Żywice, wiodącego polskiego producenta żywic epoksydowych. Bank zapewnił kupującemu finansowanie akwizycyjne, a Pekao Investment Banking (Pekao IB) było wyłącznym doradcą transakcyjnym przy tym przejęciu.

Profesjonalne doradztwo

Zadania Pekao IB obejmowały strukturyzację transakcji, modelowanie finansowe i biznesowe, pozyskanie finansowania oraz wsparcie w negocjacjach warunków transakcji.

– Cieszę się, że Grupa Pekao mogła wziąć udział w tej transakcji, wspierając Grupę LERG od strony doradczej, a także finansując przejęcie. To kolejna transakcja zrealizowana przez Grupę Pekao w tej formule, co dowodzi wysokiej jakości świadczonych usług i komplementarności oferty – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący pion bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

– Dzięki zakupowi Ciech Żywice Grupa LERG będzie mogła umocnić się na europejskim rynku żywic oraz osiągnąć wielowymiarowe synergie operacyjne. Cieszę się, że Pekao Investment Banking mogło pomóc LERG w realizacji skokowego rozwoju – powiedział Maciej Jacenko, prezes Pekao Investment Banking.

Rozbudowa portfela

Spółka LERG jest czołowym polskim producentem i eksporterem żywic syntetycznych wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu. Portfel jej produktów obejmuje żywice poliestrowe i nowolakowe, żywice do tworzyw warstwowych, materiałów izolacyjnych oraz materiałów drewnopodobnych, żywice odlewnicze, żelkoty, formalinę, poliole poliestrowe, jak również szeroką gamę produktów do renowacji, m.in. karoserii samochodów osobowych i ciężarowych, autobusów, łodzi oraz jachtów.

Oprócz produkcji żywic LERG jest zaangażowany poprzez swoje spółki zależne w produkcję folii termoformowalnych, preform i butelek PET (GTX Hanex Plastic) oraz folii giętkich drukowanych w technologii HD (Marpol).

Z kolei firma Ciech Żywice specjalizuje się w wytwarzaniu żywic. Pełen asortyment jej produktów obejmuje ponad 1000 pozycji.

Ciech Żywice jest czołowym producentem żywic i utwardzaczy w Polsce i jednym z nielicznych producentów stałych żywic epoksydowych w Unii Europejskiej. Spółka od wielu lat oferuje bogate portfolio produktowe żywic epoksydowych EPIDIAN®, żywic poliestrowych POLIMAL®, żelkotów i topkotów, utwardzaczy do szkła wodnego FLODUR® oraz żywic fenolowo-formaldehydowych NOWOLAK i MODOFEN®.

Warto przy tym przypomnieć, że należąca do Grupy Banku Pekao spółka Pekao Investment Banking świadczy usługi bankowości inwestycyjnej. Oferuje kompleksowe doradztwo finansowe w zakresie fuzji i przejęć oraz transakcji rynku kapitałowego dla szerokiego spektrum podmiotów, koncentrując się przede wszystkim na współpracy z dużymi i średnimi spółkami publicznymi i prywatnymi, inwestorami strategicznymi i finansowymi oraz agendami rządowymi. Działa w Polsce od ponad 20 lat.

Bank Pekao jest jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Z ok. 230 mld zł aktywów jest jednym z dwóch największych banków uniwersalnych w Polsce.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA