fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Dobre wyniki JPMorgana i Citi

Bloomberg
JPMorgan Chase, największy amerykański bank pod względem aktywów, wypracował przez cały 2019 rok 36,4 mld USD zysku netto. Pod tym względem był to dla niego najlepszy zysk w historii.

Dobry okazał się dla tego banku również czwarty kwartał. Miał on wówczas 8,5 mld USD zysku netto, czyli o 21 proc. więcej niż w takim samym okresie rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 2,57 USD, gdy średnia prognoz analityków mówiła o 2,36 USD.

Poprawę jego wskaźników widać było zarówno w dziale bankowości konsumenckiej jak i w inwestycyjnej. Zysk netto jego banku inwestycyjnego wzrósł w czwartym kwartale o 48 proc. do 2,9 mld USD. W dziale bankowości detalicznej zwiększył się w tym czasie o 5 proc. do 4,2 mld USD.

- O ile nadal mierzyliśmy się z wieloma skomplikowanymi problemami geopolitycznymi, to globalny wzrost gospodarczy ustabilizował się, co prawda na niższym poziomie, a rozwiązanie pewnych problemów handlowych pomogło wspierać aktywność klientów i rynków pod koniec roku - stwierdził Jamie Dimon, prezes JPMorgan Chase.

Dobre wyniki osiągnął w czwartym kwartale również Citigroup. Ten bank wypracował wówczas 4,98 mld USD zysku netto, czyli o 15 proc. więcej niż w takim samym okresie rok wcześniej. Jego zysk na akcję wyniósł 1,90 USD, gdy średnia prognoz mówiła o 1,84 USD. Zysk z handlu obligacjami wyniósł 2,9 mld USD, gdy prognozowano 1,24 mld USD. Zysk z handlu akcjami sięgnął 516 mln USD, czyli był niższy od prognoz mówiących o 674 mln USD.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA