Reklama
Rozwiń

Jest pierwsza ugoda frankowa PKO BP

PKO BP zawarł w sądzie z klientem pierwszą, pilotażową ugodę dotyczącą frankowego kredytu mieszkaniowego. Bank zapowiada kolejne tego typu porozumienia.

Aktualizacja: 29.01.2021 17:15 Publikacja: 29.01.2021 16:49

Jest pierwsza ugoda frankowa PKO BP

Foto: Bloomberg

„PKO Bank Polski zawarł przed jednym z sądów powszechnych pierwszą, pilotażową ugodę, zgodną z propozycją przewodniczącego KNF. W ramach pilotażu bank będzie proponował kolejnym klientom ugody na warunkach ramowo zaprezentowanych kilka tygodni temu przez przewodniczącego KNF. Proces będzie udostępniany stopniowo" – poinformowała PAP powołując się na biuro prasowe PKO BP.

Najprawdopodobniej chodziło o kredyt, który był przedmiotem sporu w sądzie. O ugodzie poinformował też Sąd Okręgowy w Warszawie, który w związku z jej zawarciem umorzył postępowanie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Banki
Jak pogodzić cyfrową Alfę z tradycyjnymi Boomersami? Banki mają problem
Banki
Pekao i PZU dogadują szczegóły połączenia
Banki
MF nie chce karać „złych banków”. Ale i tak dołoży im podatków
Banki
Banki z satysfakcją przyjmują wyrok TSUE
Banki
Bank Anglii nie zmienił stóp procentowych