fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Coraz większy skandal z praniem pieniędzy

Bloomberg
Skandal z praniem pieniędzy z udziałem zachodnich instytucji finansowych i krajów z byłego Związku Sowieckiego rozszerza się.

Największy skandynawski bank Nordea miał przetransferować około 700 mln euro prawdopodobnie brudnych pieniędzy, których część zapewne należała do zmarłego rosyjskiego prawnika Siergieja Magnickiego – wynika z reportaży fińskiej stacji telewizyjnej YLE wyemitowanego w poniedziałek wieczorem. Autorzy reportażu powołali się na dokumenty dotyczące lat 2005–17. 

Julie Galbo, dyrektorka zarządzania ryzykiem w Nordea powiedziała, że większość tych zarzutów jest już od dawna publicznie znana, a bank teraz sprawdza, czy w reportażu było coś nowego. Jeśli zostanie znalezione coś podejrzanego, to będą o tym poinformowane władze.

Brytyjska gazeta „The Guardian” poinformowała, że około 4,6 mld USD zostało przetransferowanych do zachodniej Europy i Stanów Zjednoczonych przez rosyjską sieć 70 spółek mających rachunki bankowe na Litwie. Gazeta dodaje, że nie ma pewności, iż finalni odbiorcy tych pieniędzy mieli świadomość źródła ich pochodzenia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA