fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Siódme pokolenie Rothschildów w banku inwestycyjnym

Alexandre de Rothschild
Bloomberg
Bank inwestycyjny Rothschild & Co. ogłosił, że Alexandre de Rothshild będzie następcą swojego ojca na stanowisku prezesa tej spółki, co oznacza, że przedstawiciel już siódmego pokolenia tej rodziny będzie nią kierował.

Młodszy Rothshild przejmie stery od 75-letniego ojca, Davida de Rothschilda i na zgromadzeniu akcjonariuszy wyznaczonym na 17 maja obejmie stanowisko szefa rady nadzorczej. Alexandre ma 37 lat i pracę w rodzinnej firmie podjął przed 10 laty zajmując się przede wszystkim działem merchant-bankingu. Wcześniej pracował w innych firmach finansowych. Pod rządami jego ojca bank zmienił strukturę korporacyjną. Z połączenia oddziałów francuskiego i brytyjskiego powstała notowana na paryskiej giełdzie firma Paris Orleans, która w 2015 r. zmieniła nazwę na Rothschild & Co. Ostatnio rozwija działalność w Stanach Zjednoczonych.

Inwestorzy dobrze przyjęli wiadomość o sukcesji. Akcje spółki na początku workowej sesji zdrożały o 3,7 proc. do 5,1 proc. od początku roku. W minionych dwóch latach bank otworzył biura w Chicago i San Francisco i zatrudnił w nich doświadczonych bankowców z zamiarem rozszerzenia oferty usług doradczych. We Francji kupił marsylską firmę Financiere Martin Maurel zajmującą się zarządzaniem majątkiem. W ten sposób Rothschild & Co. Chce rozwinąć private banking i aktywność kredytową dla zamożnych rodzin.

Przychody z doradztwa finansowego klientom wyniosły w minionym roku 1,18 mld euro, mniej więcej tyle samo co rok wcześniej. Przychody z private bankingu wzrosły o 40 proc. po akwizycji Martin Maurel.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA