fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Ostatnie chwile na wyjęcie pieniędzy z Volkswagen Banku

Fotorzepa/ Marta Bogacz
O godzinie 20.00 bank zamknie konta. Pieniądze wciąż będzie można przenieść na inny rachunek, ale będzie to znacznie bardziej skomplikowane.

Volkswagen Bank już w sierpniu poinformował o zaprzestaniu prowadzenia bankowości detalicznej dla klientów indywidualnych. Realizując zapowiedź zamyka dziś o 20.00 rachunki pozostałe jeszcze w banku. Tylko do tej godziny można wypłacić lub przelać środki z rachunków w zamykanym banku.

"Z dniem 30.11.2017 rachunki indywidualne zostaną zamknięte, a dostęp do środków na koncie zostanie zablokowany od godziny 20.00. Po tym terminie przetransferowanie pozostawionych środków na konto w innym banku, będzie możliwe wyłącznie po złożeniu pisemnej dyspozycji, wysłanej pocztą tradycyjną, na adres VW Banku" – czytamy na stronie banku.

Aby mieć pewność, że środki wyjdą z banku najlepiej było zrobić przelew wczoraj. Dziś pozostają, tak naprawdę, wypłaty.

Zamknięcie rachunków nie oznacza jednak całkowitej utraty dostępu do środków. Bank zachęca do złożenia pocztą pisemnej dyspozycji dotyczącej dalszego losu pieniędzy. Można skorzystać z przeniesienia konta do Eurobanku lub podać numer rachunku na który mają zostać przelane środki. Przeniesienie lub transfer zajmą jednak trochę czasu – choćby tyle, ile potrzebne jest Poczcie Polskiej na dostarczenie listu do banku.

Również o 20.00 zamknięty zostanie system transakcyjny Volkswagen Banku. Oznacza to, że nie będzie już dostępu do bankowości elektronicznej. Każdy, kto potrzebuje np. historii transakcji lub danych do stałych zleceń, które miał zlecone na koncie, powinien zadbać o to przed tą godziną.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA