fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Bankowcy z USA na czele list płac

Bloomberg
Szefowie amerykańskich banków od 2004 r. zarabiali średnio trzy razy więcej od swoich odpowiedników w innych krajach - wynika z raportu analityków firmy Bernstein, którzy uważają, że kierowanie amerykańskim bankiem "nie może być o wiele bardziej skomplikowane".

Prezesom z Wall Street przewodzi Jamie Dimon z JPMorgan, który regularnie zajmuje najwyższe miejsca w tabelach najlepiej opłacanych szefów baków publikowanych co roku przez gazetę "Financial Times". Jego roczne wynagrodzenie sięga 20 mln USD.

Raport Bernsteina analizuje zarobki szefów 25 banków w USA, Europie i Azji w ostatnich 13 latach i wynika z niego, że amerykańskie banki bezustannie płacą więcej niż ich rywale. W minionym roku szefowie z USA zarobili 3,26 razy więcej niż koledzy z innych krajów. To największa różnica od 2006 r., ale o wiele mniejsza od rekordowej z 2004 r., kiedy wynosiła 6,8 raza. Z raportu wynika też, zarobki szefów "w ogóle się nie zmieniły" mimo, że nowe przepisy i inne obciążenia znacząco zmniejszyły zwroty dla akcjonariuszy w porównaniu z okresem przed kryzysem. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA