fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Inbank wprowadza kredyty samochodowe

Do szybkich pożyczek i kredytów gotówkowych w ofercie internetowego banku dołączają kredyty na zakup samochodów i innych pojazdów.

Inbank, obecny na polskim rynku od trzech miesięcy bank o estońskim rodowodzie, rozszerza swoją ofertę o kredyt samochodowy. Całość procesu kredytowego przebiega całkowicie online – wnioskowanie, podpisanie umowy oraz wypłata środków. Kredyt samochodowy w Inbank będzie można wziąć w kwocie od 4 do 50 tys. zł z okresem spłaty sięgającym maksymalnie sześciu lat. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 6,99 proc. w skali roku. Prowizja za udzielenie kredytu samochodowego zaczyna się od 1,99 proc. Kredytem samochodowym uzyskanym w Inbank można sfinansować zakup nie tylko samochodu, ale też motocykla lub quada.

Bank wprowadza też do oferty kredyt celowy, który ułatwi ten zakup i sfinansuje brakującą część środków. - Całkowicie zmieniamy przy tym oblicze kredytu samochodowego. Przede wszystkim nie wymagamy zabezpieczeń przy kredycie – np. popularnej w innych bankach cesji praw z polisy OC/AC, która automatycznie wymusza jej zakup, zwiększając tym samym wydatki okołokredytowe. W Inbank klient dostaje tylko to czego potrzebuje. U nas można także ubiegać się o kwotę wyższą niż wartość pojazdu, a nadwyżkę przeznaczyć na dowolny cel – wyjaśnia Maciej Marchewicz, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Inbank. Kredyt samochodowy, tak samo jak i inne produkty Inbank, można otrzymać całkowicie przez Internet, co znacznie przyspiesza i ułatwia cały proces.

Zasady kredytu samochodowego w Inbank różnią się od tych znanych u konkurencyjnych dostawców tego typu produktu. Klient może ubiegać się o finansowanie już na starcie, nie mając jeszcze wybranego samochodu lub motocykla. Nie trzeba też przedstawiać dokumentów rejestrowych, karty pojazdu czy polisy. Klient samodzielnie wyznacza kwotę, której potrzebuje. Nadwyżkę, która ewentualnie pozostanie mu po transakcji, może przeznaczyć na dodatkowe wydatki związane z zakupem auta, takie jak ubezpieczenie OC i AC lub zakup nowych opon na zimę. Inbank oferuje kredyt samochodowy bez zabezpieczeń. Nie jest wymagany wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, czyli zastaw rejestrowy lub cesja praw z ubezpieczenia. Auto pozostaje wyłączną własnością kredytobiorcy. - Nie oczekujemy także zakupu ubezpieczenia od różnych ryzyk. Jak przy wszystkich naszych produktach, klient dostaje tylko to, co go interesuje, bez dodatkowych wymagań – dodaje Marchewicz.

Aby utrzymać korzystne warunki kredytu samochodowego, kredytobiorca musi dostarczyć do Inbank kopię faktury VAT potwierdzającą zakup pojazdu albo kopię umowy sprzedaży pojazdu wraz z kopią dowodu opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych potwierdzającą celowy charakter kredytu. Ma na to 30 dni od daty zawarcia umowy kredytu. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA