fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Amber Gold

Wassermann zapowiada przesłuchanie Tuska we wrześniu

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Przewodnicząca sejmowej komisji ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann pytana w TVP Info o termin przesłuchania przed komisją przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska odparła - zastrzegając, że "mówi o swoim kalendarzu", że "w jej głowie jest to druga połowa września".

Wassermann stwierdziła jednocześnie, że na razie nie widzi potrzeby drugiego przesłuchania Michała Tuska, syna byłego premiera (Michał Tusk zeznawał przed komisją w czerwcu 2017 roku).

– Jeżeli by zaszła, to oczywiście będziemy taki wniosek (o przesłuchanie - red.) formułować, ale teraz nie widzę ku temu przesłanek - dodała Wassermann odnosząc się do ponownego przesłuchania Michała Tuska.

Mówiąc o czerwcowym przesłuchaniu syna byłego premiera przez kierowaną przez nią komisję Wassermann przekonywała, że "gdyby wezwano Michała Tuska (w ramach śledztwa w 2012 r.), przesłuchano, ustalono, jaki miał zakres obowiązków, co robił, jak się dostał do tej firmy, jakie pobrał wynagrodzenie, to w zasadzie dzisiaj sprawa byłaby absolutnie czysta".

Jak dodała posłanka PiS pojawia się pytanie czy wówczas Michała Tuska "nie sprawdzali, bo się bali, że coś znajdą, czy nie sprawdzali, bo ktoś im zakazał?".

W związku z tym pytaniem Wassermann nie wykluczyła ponownego wezwania przez komisję Jacka Cichockiego, byłego szefa MSW i koordynatora służb specjalnych.

Komisja ds. Amber Gold bada sprawę instytucji parabankowej z Gdańska, której klienci stracili niemal miliard złotych.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA