fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Amber Gold

PiS zapowiada zmiany w komisji ds. Amber Gold

Posłanka Iwona Arent
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Prawo i Sprawiedliwość zgłosi posłów Iwonę Arent i Wojciecha Zubowskiego jako kandydatów na członków komisji śledczej ds. Amber Gold. Poinformowała o tym na konferencji prasowej w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

- Będziemy proponować panią poseł Iwonę Arent i pana posła Wojciecha Zubowskiego - odpowiedziała Mazurek pytana o to, czy w komisji ds. Amber Gold nastąpią zmiany po tym, gdy Marek Sueski został szefem gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego, a Joanna Kopcińska rzeczniczką prasową rządu.

Iwona Arent jest posłanką z okręgu olsztyńskiego, byłą kandydatką na prezydenta Olsztyna (w wyborach samorządowych w 2014 roku uzyskała trzeci wynik). W Sejmie zasiada nieprzerwanie od 2006 roku, kiedy to zastąpiła w parlamentarnych ławach Aleksandra Szczygłę. Ten ostatni został powołany na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Wojciech Zubowski jest posłem od 2011 roku. Do Sejmu wybrany został z okręgu legnickiego.

O potencjalnej kandydaturze Arent informowała w połowie grudnia Polska Agencja Prasowa. Według jej nieoficjalnych informacji, oprócz posłanki, w komisji ds. Amber Gold miał się znaleźć Bartłomiej Wróblewski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA