Kobieta straciła czucie w nogach kilka dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki przeciw Covid-19. – W szpitalu spędziła ponad dwa tygodnie, lekarze stwierdzili u niej zapalenie rdzenia kręgowego spowodowane najprawdopodobniej wczesnym odczynem poszczepiennym – powiedziała "Radiu ZET" mecenas Beata Broniewicz-Pasieka. Adwokatka poinformowała o tym Ministerstwo Zdrowia, występując o pokrycie kosztów rehabilitacji pani Agaty.

Jak podaje rozgłośnia, pacjentka po miesiącach kosztownej rehabilitacji stanęła na nogi, ale nadal ma problemy z chodzeniem.

– Nie chciała występować na drogę sądową, obawiała się, że może to zniechęcić do szczepień, ale w tym momencie czuje się całkowicie bezradna i pozbawiona pomocy, za rehabilitację płaci miesięcznie 2,5 tys. złotych – powiedziała mecenas Broniewicz-Pasieka.

Prawniczka przypomniała, że rząd zapowiadał w 2020 roku powołanie specjalnego Funduszu Kompensacyjnego na pomoc osobom, u których wystąpiły powikłania po szczepieniu. Fundusz nie powstał do dziś.

Czytaj więcej

Rząd przyjął projekt ustawy o Funduszu Kompensacyjnym Szczepień Ochronnych

Pytany o tę sprawę minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził na antenie "Radia ZET", że "to, co się wydaje stronie pozywającej, nie zawsze jest prawdą". - Trzeba zidentyfikować zależność przyczynowo-skutkową między tym, że u kogoś wystąpiły różne problemy zdrowotne a szczepieniem - podkreślił.