Wypadek rządowej kolumny na Podlasiu. Ranni zostali policjanci

Dwóch policjantów zostało poszkodowanych w wypadku z udziałem radiowozu jadącego w rządowej kolumnie na Podlasiu. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Publikacja: 25.06.2023 17:36

Czołowe zderzenie oznakowanego radiowozu zamykającego kolumnę rządowych pojazdów z samochodem osobow

Czołowe zderzenie oznakowanego radiowozu zamykającego kolumnę rządowych pojazdów z samochodem osobowym w woj. podlaskim

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Do wypadku doszło po godz. 14:00 w rejonie miejscowości Czajki (woj. podlaskie) na drodze krajowej nr 671 między Jeżewem a Sokołami.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z policyjnym radiowozem, chroniącym kolumnę rządową.

Czytaj więcej

Mniej dzieci ginie w wypadkach drogowych

Na miejsce wypadku wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dwie karetki pogotowia oraz sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

Radiowóz zamykał kolumnę rządową

Sierż. Agnieszka Skwierczyńska z zespołu prasowego policji w Białymstoku przekazała w rozmowie z Polsat News, że doszło do zderzenia oznakowanego radiowozu zamykającego kolumnę Służby Ochrony Państwa z pojazdem osobowym. Według tego źródła, w wypadku poszkodowanych zostało dwóch funkcjonariuszy oraz cztery osoby podróżujące samochodem osobowym.

Według wcześniejszych nieoficjalnych doniesień mediów, pojazdem osobowym podróżowały cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Sierż. Skwierczyńska powiedziała, że "dwóch funkcjonariuszy oraz cztery osoby, w tym jedno dziecko, trafiło do szpitala".

Na miejscu wypadku policja prowadzi czynności, są utrudnienia w ruchu.

Rzecznik policji o zderzeniu

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka przekazał, że do zderzenia pojazdów doszło na łuku drogi.

- Z jakichś przyczyn (...) kierująca pojazdem osobowym mazda zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w ostatni pojazd kolumny, to jest pojazd policyjny. Tym radiowozem poruszało się dwóch policjantów, oni są w wyniku tego zdarzenia najbardziej ranni - powiedział na antenie Polsat News.

Według Ciarki, kobieta, mężczyzna oraz dwoje dzieci podróżujący pojazdem osobowym po wypadku o własnych siłach wysiedli z samochodu. - Zostali przebadani, wszystko wskazuje, że nie posiadają poważniejszych obrażeń - oświadczył rzecznik.

Policja: Najbardziej poszkodowani zostali policjanci

Policja podała w mediach społecznościowych, że "nikt poza policjantami z kolumny nie odniósł obrażeń". "Cztery osoby podróżujące mazdą według wstępnych ocen nie posiadają poważniejszych obrażeń" - czytamy. "Bezpieczeństwo przewożonych osób zostało zachowane" - oświadczyła policja.

Kto poruszał się kolumną rządową?

Rzecznik Służby Ochrony Państwa pułkownik Bogusław Piórkowski cytowany przez portal tvn24.pl potwierdził, że w zderzeniu brał udział radiowóz stanowiący ostatni pojazd kolumny rządowej, odmówił przy tym udzielenia informacji, czy w kolumnie poruszali się premier Mateusz Morawiecki i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, którzy w niedzielę przebywali przy granicy z Białorusią w Krynkach na Podlasiu.

Czy doszło do wypadku z udziałem kolumny, która ochraniała powrót Morawieckiego i Błaszczaka spod granicy? - To była kolumna rządowa. Radiowozy policyjne zamykały kolumnę przewożącą osoby, które podlegają ochronie SOP. Jeżeli chodzi o szczegóły związane z ochroną, nie chcę się wypowiadać - powiedział rzecznik policji.

Według doniesień, rządowa kolumna bezpiecznie dojechała do celu.

Do wypadku doszło po godz. 14:00 w rejonie miejscowości Czajki (woj. podlaskie) na drodze krajowej nr 671 między Jeżewem a Sokołami.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z policyjnym radiowozem, chroniącym kolumnę rządową.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Wypadki
Nurt Pilicy porwał czwórkę dzieci. Akcja ratunkowa białobrzeskiego WOPR
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Wypadki
Śmiertelny wypadek w Zakładach Górniczych Lubin. Nie żyje operator maszyny
Wypadki
Samolot M-346 Bielik uderzył w płytę lotniska i stanął w ogniu. Pilot nie żyje
Wypadki
Wstrząs w kopalni Rydułtowy. Jeden z górników nie żyje
Wypadki
Silny wstrząs w kopalni Rydułtowy. Dwie osoby są nadal poszukiwane
Wypadki
Wypadek w Borzęcinie Dużym, zginął 12-latek. Kierowca "nie wyraził skruchy"