Warszawska linia autobusowa numer 222 – popularna wśród mieszkańców stolicy oraz turystów – stała się miejscem tymczasowej wystawy „Pamiętam-Pomagam" poświęconej historii Powstania Warszawskiego.
Czytaj także: Sondaż: Powstanie Warszawskie. Czy warto było walczyć?
Od 1 sierpnia, przez 63 dni, w kursującym po mieście autobusie będzie można oglądać mobilną ekspozycję, na którą składają się archiwalne zdjęcia z walk powstańczych 1944 roku, współczesne fotografie żyjących powstańców oraz wyświetlany na monitorach pokaz slajdów. Wystawa ma na celu przede wszystkim podtrzymywanie pamięci o bohaterskim zrywie Polaków w czasie wojny oraz uświadamianie społeczeństwa, że uczestnicy tamtych wydarzeń nadal żyją wśród nas.
Mobilna ekspozycja upamiętniająca 74. rocznicę wybuchu powstania została zorganizowana przez Miejskie Zakłady Autobusowe we współpracy z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.
MZA w Warszawie to największy przewoźnik transportu miejskiego w Polsce obsługujący w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego ponad 450 mln pasażerów rocznie – to gwarantuje, że przekaz organizatorów dotyczący dawnych i obecnych losów powstańców dotrze do dużej liczby odbiorców w różnym wieku i z różnych grup społecznych. Każdego dnia autobusem w stolicy podróżuje średnio około 1000 osób. Przez ponad dwa miesiące specjalną wystawę zobaczy kilkadziesiąt tysięcy osób, wśród nich liczni turyści.