Platforma rusza z przygotowaniami do czerwcowych wyborów.

Dziś zbiera się jej Rada Krajowa, która ma przegłosować regulamin wyłaniania kandydatów na listy wyborcze oraz kalendarz przygotowań.Władze PO powoli rozdzielają zadania związane z kampanią wyborczą. Jak nieoficjalnie dowiedziała się „Rzeczpospolita”, szefem sztabu ma zostać poseł Paweł Graś, były ko –ordynator ds. służb specjalnych.

– Jest dobrze zorganizowany – mówi polityk z otoczenia premiera. – Ma też kontakty z mediami. Jego zadaniem będzie koordynowanie przygotowań, tak aby wszyscy odpowiedzialni za poszczególne sprawy się z nich wywiązywali.– O personaliach będziemy mówić później – ucina pytania dziennikarzy Paweł Graś, który był już zaangażowany w kampanię parlamentarną w 2005 roku. Przekonuje, że Platforma będzie korzystać z doświadczeń wszystkich, którzy pracowali przy poprzednich wyborach.

Z informacji „Rz” wynika, że pełnomocnikiem finansowym PO miałby zostać Andrzej Wyrobiec, skarbnik partii. A pełnomocnikiem wyborczym – Grzegorz Wójtowicz, prawnik pracujący w Klubie Platformy.

Kandydaci na europosłów będą wybierani najpierw przez koła Platformy, potem zarząd regionalny i krajowy. Według polityków decyzja o tym, kto dostanie pierwsze cztery miejsca na listach, i tak będzie należała do premiera. Skład list Rada Krajowa PO zatwierdzi w kwietniu.