W komisji zasiądą: PO: Marek Biernacki (rekomendowany na szefa komisji), Grzegorz Karpiński, Paweł Olszewski; PiS – Zbigniew Wassermann, Andrzej Dera; Lewica – Leszek Aleksandrzak; PSL – Edward Wojtas.

Głosowało 390 posłów, wszyscy byli za proponowanym składem komisji.

Podczas pierwszego posiedzenia komisji wybrano jej przewodniczącego. Został nim jednogłośnie Marek Biernacki z Platformy Obywatelskiej, który zrezygnował jednocześnie z zasiadania w komisji do spraw służb specjalnych.

Również jednogłośnie wybrano zastępcę przewodniczącego - Zbigniewa Wassermanna z Prawa i Sprawiedliwości.

[srodtytul]Biernacki: zaprosimy rodzinę Krzysztofa Olewnika[/srodtytul]

Przewodniczący komisji zapowiedział, że jako pierwsi na spotkanie z komisją zaproszeni zostaną członkowie rodziny Olewników.

"Nie w formie w żadnym wypadku przesłuchania, bardziej spotkania komisyjnego, na którym państwo Olewnikowie przedstawią swoje stanowisko" - powiedział Biernacki po pierwszym posiedzeniu komisji.

W przyszłym tygodniu Biernacki planuje też spotkania z ministrem sprawiedliwości Andrzejem Czumą, a następnie z prokuratorami prowadzącymi sprawę i pełnomocnikami rodziny Olewników.

[srodtytul]Kurski w obronie Macierewicza[/srodtytul]

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

Przed głosowaniem odbyła się kolejna burzliwa dyskusja na temat Antoniego Macierewicza i sprawy jego dostępu do informacji niejawnych. Poseł PiS Jacek Kurski, komentując odrzucenie kandydatury Antoniego Macierewicza i wymieniając jego zasługi uznał, że "można nie lubić Macierewicza, ale nie można łamać prawa".

Wczoraj PiS zaproponował na miejsce Antoniego Macierewicza Andrzeja Derę, którego kandydatura została bez zastrzeżeń zaakceptowana przez prezydium Sejmu.