Śpiewak: Warszawski ratusz wciąż przegniły korupcją

„Rafał Trzaskowski został kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Ten sam Rafał Trzaskowski, który przed ogłoszeniem kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej mówił, że nie będzie startował w wyścigu wyborczym, ponieważ odpowiedzialnością jego jako prezydenta Warszawy było to, by nie oddać miasta w ręce partyjnego komisarza Prawa i Sprawiedliwości” - zauważył Jan Śpiewak, stołeczny działacz miejski i były kontrkandydat Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta miasta.

Aktualizacja: 15.05.2020 17:15 Publikacja: 15.05.2020 17:04

Śpiewak: Warszawski ratusz wciąż przegniły korupcją

Foto: Fotorzepa/ Michał Kolanko

Dotychczasowa kandydatka KO w wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała ze startu. Zarząd PO udzielił rekomendacji prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu, nowemu kandydatowi partii.

Jan Śpiewak na swojej stronie na Facebooku ocenił, że „Rafał Trzaskowski dał się poznać przez ostatnie miesiące jako godny kontynuator myśli Hanny Gronkiewicz-Waltz”. „Afera korupcyjno-deweloperska w dzielnicy Włochy, skarżenie korzystnych dla miasta decyzji Komisji Weryfikacyjnej, blokowanie wypłaty odszkodowań dla ofiar reprywatyzacji i zapowiedź oddawania w ręce układu reprywatyzacyjnego kamienic razem z ludźmi, wycinki drzew i betonowanie terenów zielonych” - wyliczał, dodając, że „warszawski ratusz wciąż jest instytucją przegniłą korupcją i bizantyjską strukturą urzędniczą”.

Przeczytaj także: Co jeśli Trzaskowski wygra? Komisarz w Warszawie

„Praca w samorządzie to ciężki kawałek chleba, który nie każdemu odpowiada, jednak jeżeli prezydent stolicy decyduje się na start (ufając przeciekom medialnym) z powodu tego, iż jest zmęczony pracą i biurokracją w mieście, a ubiega się o tytuł Głowy Państwa, to należy sobie zadać pytanie, czy jest odpowiednim kandydatem. Odpowiadam: nie jest” - stwierdził działacz społeczny.

W 2018 roku Jan Śpiewak był kontrkandydatem Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta Warszawy. Polityk PO wygrał je w pierwszej turze, uzyskując poparcie 56,6 proc. głosujących. Śpiewak był trzeci, z wynikiem 2,99 proc. głosów.

Wydarzenia
Ruszył nabór zgłoszeń do XV edycji Nagrody im. Edwarda J. Wende
Wydarzenia
Przed nami 22. Bieg po Nowe Życie
Wydarzenia
#RZECZo...: Powiedzieli nam
Wydarzenia
Academic Polish Model United Nations na SGH
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Wydarzenia
Czas na deputinizację
Wydarzenia
Daniel Passent (1938–2022) - pożegnanie publicysty