Reklama

Giertych: Gdy PiS przegra, jego rewolucja się skończy

"Wzywam jeszcze raz! Wszyscy na wybory przegonić Andrzeja Dudę z Krakowskiego Przedmieścia! Ta bitwa będzie najważniejszym starciem z PiS od 15 lat. Gdy PiS ją przegra, to ich rewolucja się skończy" - pisze na swoim profilu na Facebooku były wicepremier Roman Giertych.

Publikacja: 09.07.2020 13:37

Roman Giertych

Roman Giertych

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

arb

We wpisie na Facebooku zatytułowanym "wszyscy na wybory przegonić PiS z Pałacu!" Giertych apeluje o głosowanie na Rafała Trzaskowskiego.

"Szczególnie mój apel kieruje do tych osób, które w I turze nie głosowały na niego. Do wyborców Szymona Hołowni (do których i ja się zaliczam), do wyborców Konfederacji oraz do wyborców PSL" - dodaje.

"W tych wyborach my nie tylko wybieramy Prezydenta RP. W tych wyborach każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jest za Polską rządzoną przez Jarosława Kaczyńskiego, czy też nie. Czy jest za Polską, gdzie ludzie są oskarżani, skazywani i trzymani w więzieniach przez urzędników partyjnych, czy też przez niezależnych sędziów. Czy jest za Polską, gdzie stanowiska w spółkach, ministerstwach, agencjach powierza się kolegom partyjnym, czy też niezależnym fachowcom. Czy jest za Polską, gdzie rząd, parlament, prezydent jest podporządkowany jednemu posłowi, czy też każdy niezależnie wykonuje swoje funkcje w sposób odpowiedzialny. Czy jest za Polską izolowaną, wyśmiewaną, lekceważoną na arenie międzynarodowej, czy za Polską szanowaną wśród Państw Europy i Świata. Czy jest za Polską nieustannego kłamstwa w TVP, czy też Polską gdzie dziennikarz ma mówić prawdę, a nie kłamać. Czy jest za Polską, gdzie ludzi traktuje się jak głupców - ciemny lud, czy jak świadomych obywateli" - pisze Giertych.

Po głosowaniu w I turze wyborów prezydenckich Roman Giertych, były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, były lider LPR, pojawił się w sztabie Szymona Hołowni i zadeklarował, że oddał głos na tego kandydata.

Jak tłumaczył głosował na kandydata, który - jego zdaniem - miał największą szansę wygrać w II turze z Andrzejem Dudą.

Reklama
Reklama

Po I turze Giertych apelował już do wyborców Konfederacji i polityków tej formacji, aby w II turze poparli Trzaskowskiego, ponieważ - jak pisał - w przypadku reelekcji Dudy, PiS zyska wszelkie narzędzia, które umożliwią mu nawet likwidację Konfederacji.

Wydarzenia
Poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu T-Mobile Voice Impact Award!
Materiał Promocyjny
Kameralna. Niska zabudowa, wysoki standard myślenia o przestrzeni
Wydarzenia
Totalizator Sportowy ma już 70 lat i nie zwalnia tempa
Polityka
Andrij Parubij: Nie wierzę w umowy z Władimirem Putinem
Materiał Promocyjny
Ubezpieczenie domu szyte na miarę – co warto do niego dodać?
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Materiał Promocyjny
Nadciąga wielka zmiana dla branży tekstylnej. Dla rynku to też szansa
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama