Hacker, należący do grupy Anonymous, który ukrywa się pod nickiem Wauchula Ghost, zdobywał dostęp do kont zwolenników Daesh na Twitterze przez ostatnich kilka miesięcy.

Po strzelaninie w gejowskim klubie Pulse w Orlando, gdzie sympatyk Daesh zamordował 49 osób, a ok. 50 ranił zanim sam został zastrzelony przez policję, haker postanowił umieścić na kontach, do których zdobył dostęp tęczowe flagi symbolizujące ruch LGBT, hasła progejowskie oraz linki do gejowskiej pornografii.

- Zrobiłem to, by upamiętnić zamordowanych w Orlando - powiedział haker w rozmowie z europejską redakcją "Newsweeka". - Daesh pochwalał ten atak, więc pomyślałem, że ja będę bronić tych, którzy zginęli. Zabijanie niewinnych nie może być tolerowane - dodał.

Haker twierdzi, że przejął ok. 200 kont należących do sympatyków Daesh na Twitterze - niektóre z nich zostały jednak już zlikwidowane przez administrację tego serwisu. Haker zamierza kontynuować swoją antyDaeshową krucjatę w internecie.

WauchulaGhost zapewnił jednocześnie, że jego celem nie jest obrażanie muzułmanów. - Naszym celem są ekstremiści - podkreślił.