Aktualizacja: 24.01.2018 10:25 Publikacja: 24.01.2018 10:25
Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje przedmiotem debat i gorących polemik. Oto Powstanie Warszawskie dzień po dniu.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Czy Powstania Warszawskiego mogło nie być? A gdyby nie zaistniało, to jakie byłyby tego efekty?
Dziwne zachowanie Armii Czerwonej u bram polskiej stolicy wywołuje zdumienie każdego, kto próbuje bez politycznych uprzedzeń zbadać ten krótki okres zarówno polskiej, jak i rosyjskiej historii.
Prawobrzeżna Warszawa również zapisała piękną kartę w powstaniu warszawskim, o czym wciąż mówi się niewiele. To zapewne rezultat mało heroicznej, ale w pełni uzasadnionej decyzji dowódców powstania na Pradze o zaprzestaniu walki już po czterech dniach.
Do korzyści, które niesie ze sobą 5G, partnerzy współpracujący przy śląskiej sieci zaliczają oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ można wyeliminować infrastrukturę kablową
Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski w XX wieku. Można je odczytywać na trzech płaszczyznach – lokalnej, krajowej i międzynarodowej. Dyskusja poświęcona jego celowości i znaczeniu pozostają wciąż żywym tematem.
Za dopalacze ścigać jak za narkotyki, karać handlarzy grzywnami, a młodzież ostrzegać – radzą eksperci.
Po kilku latach pracy gotowe są nowe modele videomatów i biletomatów Polregio, pozwalające podróżnym na jeszcze łatwiejszy zakup biletów kolejowych.
Rozmowa z Irminą Opalą-Sołtysiak, dyrektorką działu najmu (Head of Leasing) Unibail-Rodamco-Westfield Polska.
Dobra wiadomość: stopniowo zaczynamy sobie uświadamiać, jak ważna dla otaczającego nas świata jest gospodarka cyrkularna – i jak niewiele o niej wiemy. Zła wiadomość: z nadganianiem zaległości zanadto się nie spieszymy.
Zgodnie z szacunkami ONZ w 2050 r. światowa populacja osiągnie 9,7 mld ludzi, co będzie stanowiło ogromne wyzwanie dla systemów żywnościowych. Wzrost zapotrzebowania na artykuły spożywcze powinien skłonić branżę spożywczą do dokonywania bardziej zrównoważonych wyborów już dziś, biorąc pod uwagę produkcję żywności, jej bezpieczeństwo oraz opakowania i ich recykling.
Dializa otrzewnowa niesie ze sobą wiele korzyści dla pacjentów z przewlekłą chorobą nerek, ale i dla systemu ochrony zdrowia. Niestety, w Polsce jest zdecydowanie za rzadko stosowana. Aktualnie korzysta z niej jedynie 4 proc. chorych na PChN.
Nowoczesne firmy już dziś muszą sięgać po technologie przyszłości i działać zgodnie z zasadami, które zawiera definicja przemysłu 4.0. Wszystko po to, żeby zachować swoją pozycję i móc dalej się rozwijać. Przykładem jest Hasco-Lek SA – rodzinna firma z polskim kapitałem.
Największy polski kolejowy przewoźnik pasażerski przechodzi na energię ze źródeł odnawialnych od PGE Energetyka Kolejowa. Spółka gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo dostaw.
Chcemy się nadal rozwijać, bo Polska to dla nas strategiczny rynek. Wierzymy w projekty offshore, ale rozwijamy także portfolio inwestycji lądowych – mówi Michał Jerzy Kołodziejczyk, prezes Equinor w Polsce.
Są zarzuty dla kierowcy BMW, który według prokuratury spowodował wypadek na autostradzie A1. W wypadku zginęło małżeństwo z małym dzieckiem.
Minister sprawiedliwości i prokurator generalnych Zbigniew Ziobro przekazał najnowsze ustalenia dotyczące tragicznego wypadku na autostradzie A1, w którym rodzina z małym dzieckiem spłonęła w samochodzie marki KIA. Chodzi o prędkość z jaką poruszało się BMW, które jak się okazało również brało udział w tym wypadku. Kierowca BMW ma usłyszeć zarzuty.
Na podstawie zebranych dowodów zdecydowano o aresztowaniu mężczyzny, który miał udusić matkę opaską zaciskową, czyli tzw. trytytką.
Od 25 września we Francji trwa Paris Fashion Week. Wczorajszy pokaz domu mody Dior był nie tylko prezentacją nowej kolekcji marki na sezon wiosna/lato 2024, ale także manifestem ważnych dla kobiet przesłań.
Aktywiści wzywają wszystkie komitety wyborcze do wprowadzenia moratorium na budowę nowych ferm przemysłowych, wsparcia ekologicznej produkcji rolnej, w tym wprowadzenia zielonych zamówień publicznych i systemowej ochrony wody w rolnictwie.
Sir Michael Gambon, aktor znany z roli prof. Albusa Dumbledore'a w filmach o Harrym Potterze zmarł w szpitalu w wieku 82 lat.
Zamordował siekierą matkę, babkę i dziadka, wcześniej nadużywał alkoholu. Trafił do aresztu, a teraz sąd skierował go na obserwację psychiatryczną.
Kancelaria premiera nie wywiązała się należycie ze swoich obowiązków - wynika z kontroli NIK dotyczącej realizacji zadań finansowanych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Ministerstwo Zdrowia nieprawidłowo oszacowało zapotrzebowanie na szczepionki, a straty państwa z tego tytułu to daleko idącą niegospodarność - mówił prezes NIK Marian Banaś.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Doradca szefa kancelarii Wołodymyra Zełenskiego, Mychajło Podolak, wyraził przekonanie, że Ukraina będzie otrzymywać niezbędną pomoc do końca wojny.
Nikt nie powinien błagać o sprawiedliwość w Kościele! – stwierdza Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich. Zauważa, że u wielu biskupów nie ma „determinacji” do zajęcia się problemem wykorzystywania seksualnego małoletnich, a pokrzywdzonych zostawiono samych.
Czeski rząd zatwierdził zakup 24 samolotów F-35 Lockheed Martin z pakietem wsparcia logistycznego na łączną kwotę 150 mld koron czeskich. Amerykańskie myśliwce piątej generacji zastąpią dzierżawione przez Czechy szwedzkie myśliwce Gripen.
Ryanair ogłosił cięcia w rozkładach lotów w sezonie zimowym. Jak pisze w komunikacie, to skutek opóźnień w dostarczaniu mu samolotów przez Boeinga.
Erdogan wypycha Rosję z Kaukazu Południowego i kroczy dalej z myślą o Azji Środkowej. Co Putin może otrzymać w zamian?
Policjanci ze stołecznego Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. 62-latek poddawał się za zamożnego arystokratę powiązanego między innymi z hiszpańską rodziną królewską. Teraz grozi mu nawet 8 lat więzienia.
W południowohiszpańskim niewielkim miasteczku Almendralejo miało w ostatnim czasie miejsce bezprecedensowe wydarzenie. Grupa nastoletnich dziewczynek - wieku od 11 do 17 lat - została poszkodowana przez swoich kolegów w sposób, o którym dotychczas nie słyszano. Sprawa stała się na tyle głośna, że zainteresowało się nią BBC.
Prawdopodobieństwo tego, że inflacja w 2025 r. znajdzie się w paśmie dopuszczalnych wahań wokół celu NBP lub niżej wynosi obecnie 30 proc. – wynika z ankiety banku centralnego wśród szerokiej grupy ekonomistów.
Liczba postępowań przygotowawczych, które trwają ponad 5 lat wzrosła po 2015 r. nawet pięciokrotnie. Po ponad dwóch latach Rzecznik Praw Obywatelskich doczekał się odpowiedzi z resortu sprawiedliwości w tej sprawie. Wynika z niej, że pracę prokuratury trzeba oceniać po efektywności, a nie czasie trwania śledztwa.
Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych ma wyjaśniać incydent, do którego doszło w środę w Krośnie. Podczas lotu samolotu treningowego oderwała się osłona kabiny pilota.
Generacja Z to najbardziej internetowe pokolenie w historii. Młodzi bardzo chętnie korzystają z rozwiązań online, okazuje się jednak, że znacznie częściej niż inne pokolenia padają ofiarą oszustw internetowych – pokazuje nowy raport Deloitte.
Wrzesień jest najtragiczniejszym miesiącem pod względem liczby ofiar strzelanin w Szwecji od 2016 roku, gdy zaczęto sporządzać takie statystyki.
W Polsce ceny paliw będą jedne z najniższych w Europie. Oczywiście, jeśli PiS będzie rządziło – powiedziała w Polsat News, w programie „Graffiti” minister Jacek Sasin.
Myśleliśmy o naszej wystawie stałej w ten sposób, by uzyskała ona akceptację większości Polaków. Na pewno nie będzie to opowieść przeznaczona tylko dla jakiegoś jednego środowiska - mówi Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski, podczas spaceru z „Plusem Minusem”
Aktywność w gospodarce Niemiec zmaleje w tym roku o 0,6 proc., zamiast wzrosnąć o 0,3 proc., jak wydawało się wiosną – oceniają analitycy wpływowych think-tanków.
Tabloid "Iltalehti" zwrócił się z pytaniem do ministrów fińskiego rządu, na czele którego stoi Petteri Orpo (Partia Koalicji Narodowej) czy - w związku z gorszą sytuacją gospodarczą Finlandii byliby skłonni obniżyć swoje wynagrodzenia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas