Lider Światowego Kongresu Żydów: Izrael może przestać być demokracją

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów (WJC) Ronald S. Lauder ostrzegł, że Izrael może się stać państwem niedemokratycznym i częściowo teokratycznym.

Aktualizacja: 19.03.2018 10:57 Publikacja: 19.03.2018 10:42

Lider Światowego Kongresu Żydów: Izrael może przestać być demokracją

Foto: 123RF

arb

Zdaniem Laudera Izrael staje przed dwoma olbrzymimi zagrożeniami - pierwszym jest brak zgody władz na istnienie Palestyny (tzw. rozwiązanie dwupaństwowe konfliktu między Izraelem a Palestyną), a drugim - rosnąca pozycja religijnych ortodoksów w państwie. Lauder pisze o tym na łamach "The New York Times".

"Jestem konserwatystą i Republikaninem, popieram Likud (partia rządząca obecnie w Izraelu - red.) od lat 80-tych. Ale rzeczywistość jest taka, że 13 milionów osób żyje pomiędzy rzeką Jordan a Morzem Śródziemnym. I połowę z nich stanowią Palestyńczycy" - napisał przewodniczący WJC.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Materiał Promocyjny
Garden Point – Twój klucz do wymarzonego ogrodu
Wydarzenia
Czy Unia Europejska jest gotowa na prezydenturę Trumpa?
Wydarzenia
Bezczeszczono zwłoki w lasach katyńskich
Materiał Promocyjny
GoWork.pl - praca to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania!