Przydrożne kapliczki, krzyże i święte figury. W czasie wakacyjnych podróży mijamy ich dziesiątki, jeśli nie setki. W fascynującą podróż po tych formach naszej obyczajowości, zebranych z różnych części Polski, zaprasza Muzeum Etnograficzne.
Ul. Kredytowa 1, tel. 022 827 76 41, godz. 11 – 18.
Establishment
CSW
To, co w naszej najmłodszej sztuce najlepsze, oferuje nam od kilku dni Centrum Sztuki Współczesnej. Realizujący się w różnych technikach artyści dobitnie pokazują, że polskie równa się dobre. Ul. Jazdów 2, tel. 022 628 12 71, godz. 11 – 19.
igse
Ursynowska Letnia Szkoła młodych piłkarzy
Gimnazjum nr 62
Chcesz zostać piłkarzem na miarę Boruca? Każdy może tu przyjść, by uczyć się zwodów, doskonalić technikę i budować formę pod okiem wykwalifikowanych instruktorów piłki nożnej. Prowadzone na komfortowych, nowoczesnych boiskach zajęcia odbywają się w ramach akcji „Lato w mieście”. Udział w nich biorą dzieci i młodzież od siedmiu do 18 lat Ul. Koncertowa 4, tel. 0 504 897 624, godz. 10 – 15.
Zuzia w Krainie Czarów
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 36
Bohaterką spektaklu dla najmłodszych jest mała nieposłuszna dziewczynka. Pewnego dnia zamiast do szkoły Zuzia trafia do zaczarowanej krainy pełnej bajkowych postaci. Przeżyje tu wiele niebezpiecznych przygód. Tylko dzięki pomocy dzieci z widowni uda się jej wymknąć złej czarownicy. Czy Zuzia zmieni się pod wpływem tych przeżyć? Sprawdźcie sami! Ul. Redutowa 48, tel. 022 836 77 44, godz. 16.
Spotkania cyrkowo-kuglarskie
Pole Mokotowskie
Każdy może nauczyć się chodzić po linie lub jeździć na monocyklu - dziwnym rowerze, który ma tylko jedno koło. Wystarczy, że zechce wesoło spędzić czas w towarzystwie instruktorów cyrkowych. Pod ich okiem można spróbować żonglerki, kręcenia poi, poćwiczyć chodzenie na szczudłach sprężynowych i pobawić się yo-yo. Zajęcia odbywają się również w niedziele, w godz. 14 – 19. Polanka przy pubie Merlin, godz. 17 – 20.
tr
Wakacyjny przegląd teatrów dla dzieci
Zaczyna się Dziecięce Lato Teatralne. Myśli pan, że spektakle już na stałe wpisały się w kulturalny krajobraz miasta?
Dariusz Jarosiński: To ósma edycja przeglądu adresowanego wyłącznie do najmłodszych widzów. Tradycyjnie proponujemy im bardzo różnorodny repertuar – od teatrów żywego planu, przez lalki, do marionetek. To, co z punktu widzenia odbiorcy łączy wszystkie te propozycje, to okazja do wspólnej zabawy i wejścia w świat sztuki.
Jako pierwszy pokażecie spektakl „AOEUIY” Teatru K-3 z Białegostoku. Czy pozostałe przedstawienia również mają tak edukacyjny charakter?Nie wszystkie, choć edukacja to oczywiście jedno z naszych głównych założeń. Nie narzucamy jednak jednej formy naszemu festiwalowi. Głównym motorem napędowym całego wydarzenia jest sam widz. Najważniejsza jest dla nas komunikacja między nim a tym, co dzieje się na scenie, ciągła interakcja.
W ubiegłym roku udało się zaprosić teatry zagraniczne. Tegoroczna edycja nie ma już charakteru międzynarodowego.
Naszym założeniem jest prezentacja także zagranicznych grup. Niestety, wiąże się to z większymi kosztami organizacyjnymi. Teraz nie udało się nam pozyskać wystarczających funduszy. Nie oznacza to jednak, że się nie rozwijamy. Zapraszamy najlepsze rodzime teatry.
—rozmawiała Anna Brzezińska
II Ogród Jordanowski, ul. Odyńca 6, godz. 11, wstęp wolny.