W miejscowości Tęgoborze (powiat nowosądecki) powstało osuwisko, zagrażające domowi jednorodzinnemu. Ewakuowano z niego cztery osoby, w tym dwoje dzieci, które znalazły schronienie u najbliższej rodziny. W Skrzyszowie (pow. tarnowski) podtopione zostały domy, z których ewakuowano dwie rodziny. Władze gminy zapewniły im schronienie.
Zalane i nieprzejezdne są ulice w Krakowie: Korepty, Bieżanowska, Popiełuszki, Jaglarzy, Lipowskiego i Kusia. Nieprzejezdne są: droga wojewódzka nr 965 w Bochni oraz kilka dróg powiatowych i gminnych. Utrudnienia związane z zalanymi pasami ruchu kierowcy napotykają na drogach krajowych nr 4 w Przebieczanach w powiecie wielickim oraz na drodze nr 44 w Jaśkowicach gminie Skawina.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że stany alarmowe rzek zostały przekroczone też na stacjach w województwach opolskim, dolnośląskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i lubelskim. A Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że ryzyko powodzi w dorzeczu Odry sięga aż 90 procent.
[srodtytul]Podbeskidzie i Śląsk[/srodtytul]
Alarmy powodziowe w powiatach bielskim, cieszyńskim, żywieckim oraz w Bielsku-Białej ogłosił wojewoda śląski - podali w niedzielę strażacy. Na Podbeskidziu deszcze wciąż intensywnie padają. Synoptycy mówią, że tak będzie nawet do wtorku.
Z informacji służb zarządzania kryzysowego wojewody śląskiego wynika, że stan alarmowy przekroczyła Wisła w Ustroniu i Goczałkowicach, Iłownica w Czechowicach-Dziedzicach i Pszczynka w Pszczynie. Analogiczne służby z Małopolski podają, że podbeskidzkich powiatach tego województwa stan ostrzegawczy został przekroczony na: Wiśle w Jawiszowicach, Sole w Oświęcimiu i Stryszawce w Suchej Beskidzkiej, a także na Skawie w Jordanowie i Zatorze.