- Do prezentacji zdjęć na moją wystawę zainspirowała mnie kolekcja zdjęć Macieja Margasa, który fotografował Warszawę z helikoptera - mówi "Rzeczpospolitej" Piotr Pajewski. Mowa o projekcie "Warsaw on air" prezentowanym na wystawie w Warsaw Trade Tower Chłodna jesienią zeszłego roku.

Tamto wydarzenie zmobilizowało Piotra Pajewskiego do przejrzenia własnych archiwów. I tak fotografie, które fotoreporter wykonał na przestrzeni lat 2003-2015, udało się zebrać w wystawę.

- Prezentuję na niej zdjęcia, które wykonałem z 35. piętra wieżowca na Woli, dachów wieżowców na Ursynowie, tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki oraz dachu hotelu Mariott - wymienia autor zdjęć i dodaje, że fotografował Warszawę również z pokładów samolotów czarterowych, startujących z lotniska na Okęciu oraz podczas lotu awionetki nad centrum Warszawy z lotniska na Bemowie.

Piotr Pajewski zajmuje się fotografią i grafiką komputerową. Należy do Stowarzyszenia Polskich Mediów i Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. W latach 2000-2004 pracował w Studiu Graficznym Activa, gdzie współtworzył materiały graficzne m.in. do filmów "Quo Vadis", "Przedwiośnie", "Stara Baśń", "Pianista". Projektował też napisy do filmu „Quo vadis” pod okiem prof. Rosława Szaybo.

Na wystawie "Warszawa z lotu ptaka" Piotr Pajewski zaprezentuje 30 panoram Warszawy. - Pokażę zdjęcia Ursynowa, Mokotowa, Woli, Pragi. Choć zdecydowana większość to centrum Warszawy - mówi autor.

Zdjęcia można oglądać w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy na Al. Solidarności 90 do 25 lutego 2016 r.