Gościem programu Michała Niewiadomskiego #RZECZoBIZNESIE był Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.
Aktualizacja: 31.05.2017 09:10 Publikacja: 31.05.2017 09:10
Blokować działania, których celem może być potencjalny polexit, zakończyć spór z Unią Europejską, zadeklarować gotowość przyjęcia wspólnej waluty euro i działać na rzecz powstania wspólnej, europejskiej armii – to postulaty grupy akademików, ludzi nauki z jakim zwracają się do prezydenta Andrzeja Dudy.
Czym jest dzisiaj luksus? To przede wszystkim możliwość wyrażenia siebie, podkreślenie swojej indywidualności, zaprezentowanie własnego, unikatowego stylu.
Polacy zakładają, że konflikt na Ukrainie nie przeniesie się do naszego kraju.
Nad granicą potrzeba fachowych wolontariuszy: psychologów znających ukraiński i rosyjski. Bo napływa coraz więcej uchodźców, którym wojna odcisnęła piętno w umyśle.
– Jesteśmy najbliżej wojny jądrowej przynajmniej od kryzysu kubańskiego w 1962 r. – ostrzega François Heisbourg, specjalny doradca paryskiej Fundacji na rzecz Badań Strategicznych.
Ziarna najwyższej jakości? To podstawa, ale to nie wystarczy, by twoja poranna kawa za każdym razem była idealna. Na to, jaki smak ma twoja kawa, ma wpływ także technologia. Dzięki niej możesz być pewien, że zaczniesz dzień dokładnie tak, jak lubisz.
Kto odziedziczy majątek po rodzicach zmarłych przed 2007 r., nie ma prawa do zwolnienia z daniny.
Rok 2022 jest dla Związku Województw RP rokiem szczególnym. Obchodzimy bowiem 20. rocznicę jego powstania. To okazja do podsumowań i patrzenia w przyszłość. Bo Związek jest potrzebny – członkowie zarządu nie mają wątpliwości. Jak mówi Olgierd Geblewicz, prezes zarządu ZWRP, regiony muszą być otwarte na szeroki dialog i współdziałanie.
Bardzo duża część gmin nie będzie mieć środków na wkład własny niezbędny przy programach unijnych. To oznaczać będzie brak nowych inwestycji, co rozpocznie fazę recesji – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.
Dobre wzorce budują dobre postawy – dlatego Rok Ekologiczny na Pomorzu Zachodnim wypełniły akcje sadzenia drzew, zainicjowane przez marszałka województwa, ekowarsztaty dla najmłodszych, czy projekty popularyzujące wiedzę o ochronie środowiska.
Tusk przewodniczącym, kilka zmian w regionach – to pierwszy bilans wyborów.
Marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz na drodze S3 gwałtownie zahamował przed ciężarówką, co zakończyło się kolizją. Polityk twierdzi, że wykonany przez niego manewr "nie był świadomym i celowym działaniem". - Toczy się postępowanie w sprawie o wykroczenie - przekazała rzeczniczka KWP w Szczecinie.
Policja zażądała udostępnienia danych dyrektorów z urzędu marszałkowskiego w województwie zachodniopomorskim, którzy dali wolne urzędniczkom w dniu protestu Strajku Kobiet.
Wewnętrzna kampania w największej partii opozycyjnej przyspiesza. W sobotę ma się odbyć debata kandydatów na przewodniczącego ugrupowania.
Politycy PO deklarują, że w lokalnych sztabach ważną rolę będą odgrywać nie struktury, ale wolontariusze i aktywiści. To ma być powrót do źródeł.
Premier Albanii Edi Rama poinformował, że jego rząd prowadzi rozmowy z NATO w sprawie budowy bazy morskiej w Porto Romano, porcie budowanym na wybrzeżu Adriatyku.
24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Australia ogłosiła, że obejmuje sankcjami domniemaną kochankę Władimira Putina i jego kuzynów. W piątek w nocy Rosjanie dokonali ataku rakietowego na Odessę, w którym zginęło co najmniej 10 osób.
Bezprecedensowa presja polityczna i społeczna ze strony tak zwanego Zachodu popycha nas do przyspieszenia procesu zjednoczenia - powiedział Putin na rosyjsko-białoruskim forum bilateralnym.
Jeśli chcemy dzisiaj jeździć autem z salonu i mamy na taki zakup pieniądze, to bardzo często barierą jest dostępność.
Biednemu zawsze wiatr w oczy. To, co jedni robili świadomie, stosując terapię szokową, obecna władza robi, bo jest nieudolna.
Rosyjska inwazja na Ukrainę złamała architekturę bezpieczeństwa w Europie - powiedział w rozmowie z CNN minister spraw zagranicznych Finlandii Pekka Haavisto.
WIG20 stracił w piątek 0,4 proc. i tydzień zakończył poniżej psychologicznego poziomu 1700 pkt. Warunki rynkowe pozostają wymagające.
Sieć dyskontowa wprowadza do sklepów bluzy czy klapki ze swoim charakterystycznym logo.
Wraz z początkiem lata, burmistrz Sewilli Antonio Muñoz zaprezentował pierwszy na świecie system ostrzegania o ekstremalnych falach upałów o nazwie proMETEO Sevilla.
Ukraińcy ufają wojsku i Zełenskiemu, a dla prawie 90 proc. ankietowanych jedynym akceptowalnym scenariuszem zakończenia wojny jest przywrócenie terytoriów kontrolowanych przez Ukrainę przed 2014 rokiem, w tym całego Donbasu i Krymu.
Inflacja i zmieniające się przyzwyczajenia Czechów zagrażają tradycyjnym gospodom piwnym.
Polskie Koleje Linowe otwierają dziś ośrodek turystyczny nad zaporą wodną w Solinie. Jego częścią jest kolej gondolowa na górę Jawor z widokiem na Bieszczady i Jezioro Solińskie.
Kanclerz Niemiec wezwał Litwę i UE do zniesienia ograniczeń w transporcie towarów z Rosji do kaliningradzkiej eksklawy, argumentując, że sankcje wobec Moskwy nie powinny tam obowiązywać.
Jestem zwolennikiem rozsądnego dopłacania do kosztów, które mieszkańcy gminy ponoszą. Wprowadzając kolejne dopłaty trzeba jednak zachować rozsądek. Raz wprowadzona dopłata powinna być kontynuowana – mówi Bogdan Pawłowski, burmistrz Kamieńska.
Inflacja to tylko papierek lakmusowy. Biedniejemy. Właściwie wszystko sprowadza się do tego jednego słowa. To także sens większości ostrzeżeń przed inflacją.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że jego spotkanie z Kyriakosem Mitsotakisem jest niemożliwe, dopóki szef greckiego rządu "nie doprowadzi się do porządku" - donosi agencja Reutera, powołując się na NTV.
Oficjalny powód zatrzymania przesyłu gazu do Niemiec gazociągiem północnym to coroczny przegląd techniczny.
Krakowski Rynek bez dorożek? Niewyobrażalne – powie większość mieszkańców i turystów. Bo dorożki, jak Sukiennice i gołębie na Rynku, to symbol miasta.
Władimir Putin doprowadził do tego, że cały świat musiał się opowiedzieć po którejś ze stron wojny, która toczy się w Ukrainie. Wszyscy kalkulują, jakie skutki w przyszłości rosyjska agresja przyniesie dla ich państw. To pociągnęło za sobą wymyślane nowych strategii ekonomicznych i wojskowych. O tym, jak świat radzi sobie ze skutkami wojny w Ukrainie z Mariuszem Janikiem, dziennikarzem działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej” rozmawia Michał Płociński.
Barszcz ukraiński został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO wymagającego pilnej ochrony. „Barszczowy ekstremizm” zarzuciła Ukraińcom rzeczniczka MSZ Rosji, sugerując, że chcą oni zagarnąć tradycję gotowania tej zupy dla siebie.
Dym, który pojawił się w rejonie mostu łączącego okupowany Krym z Rosją, który jest widoczny na nagraniach i zdjęciach publikowanych przez media, ma związek z ćwiczeniami - poinformował stojący na czele władz okupacyjnych Krymu, Siergiej Aksionow.
Laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Maria Ressa przekazała, że władze Filipin nakazały zamknięcie portalu Rappler. - Nie zamierzamy dobrowolnie zrzec się naszych praw - zapowiedziała.
Prezydent Władimir Putin za pomocą jednego dekretu przejął pełną kontrolę nad projektem gazowo-naftowym Sachalin-2 na dalekim wschodzie Rosji. Decyzja rosyjskiego prezydenta może zmusić Shell i japońskich inwestorów do podjęcia radykalnych decyzji.
Chiński koncern Huawei wraz z greckim operatorem Nova-Wind oraz startupem Probotek zaprezentowały system do wczesnego wykrywania pożarów lasów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas