Aktualizacja: 10.12.2017 21:15 Publikacja: 10.12.2017 21:04
Laszlo Bock, „Praca rządzi”, Insignis Media
Foto: Rzeczpospolita
– Osoby na stanowiskach kierowniczych zawsze mówią, że pracownicy są najważniejsi, a potem traktują ich, jak łatwe do zastąpienia elementy mechanizmu. Należy znieść władzę menedżerów nad pracownikami – mówi Bock i w 14 rozdziałach opisuje, czego możemy się nauczyć od firm, które wybiły się na rynku, dlaczego Google wciąż przoduje w rankingach najlepszych pracodawców i jak odnieść sukces, który będzie można mierzyć także jakością życia. Gdziekolwiek pracowałem, mówi, wszędzie chodziło o pomnażanie zysków. I wszędzie ludzie byli traktowani podobnie, czyli źle. Nie potrafiłem się pogodzić, że doświadczenia związane z pracą są tak zniechęcające i dehumanizujące – wyznaje. Dlatego postanowił znaleźć metodę pozwalającą wpływać na to, jak firmy traktują pracowników. Zrealizował ją dopiero w Google'u. W rok po rozpoczęciu przez niego tam pracy firma dostała pierwszy raz tytuł najlepszego pracodawcy roku w USA – łącznie pięć razy. Podobne wyróżnienia, ponad 100 razy, otrzymywała w wielu krajach, a on sam w 2014 r. otrzymał miano" jednej z dziesięciu osób, które najsilniej wpłynęły na świat HR". Google znalazł się na szczycie globalnej listy najatrakcyjniejszych miejsc pracy. Każdego roku do firmy zgłasza się ponad dwa miliony chętnych, spośród których zatrudnia się kilka tysięcy. Zdobycie posady w Google'u jest 25 razy trudniejsze niż dostanie się na Harvard czy Yale. Ale ludzie wybierają tę firmę. Dlaczego? O tym jest właśnie ta książka. Autor wymienia trzy fundamenty kultury organizacyjnej, to: misja, transparentność oraz prawo głosu. Efekt? – Na całym świecie nie ma drugiego takiego zespołu, a możliwości czerpania satysfakcji z pracy w firmie, którą tworzycie to wspaniały dar – mówi o pracownikach Google'a. Ktoś jeszcze może to powtórzyć?
Różnorodność, równość i inkluzja (DEI) to kluczowe elementy, które determinują rozwój i sukces nowoczesnych organizacji. Pomimo deklaratywnych działań i polityk, wciąż istnieją poważne wyzwania związane z ich implementacją, szczególnie w obszarach prawnych, instytucjonalnych oraz świadomości społecznej i biznesowej. Inkluzywność i równość w pracy to warunek niezbędny do pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego oraz eliminacji barier ograniczających rozwój społeczny i zawodowy różnych grup.
Raport Mario Draghi’ego podkreśla pilną potrzebę przyspieszenia działań Unii Europejskiej w obliczu globalnych wyzwań gospodarczych, ale wymaga to realistycznego podejścia, skoordynowanych działań państw członkowskich oraz uwzględnienia specyfiki nowej Europy, co stanowi kluczowe wyzwanie dla polskiej prezydencji. Przed nami historyczny moment, który może wpłynąć na kierunek polityki unijnej, szczególnie w zakresie Europejskiego Zielonego Ładu oraz konkurencyjności Europy na globalnej arenie.
Bezpieczeństwo lekowe, definiowane jako zdolność do samowystarczalności w zakresie produkcji leków i substancji czynnych (API), stanowi fundament zdrowotnej i ekonomicznej stabilności Europy. Zdaniem uczestników panelu dyskusyjnego „Bezpieczeństwo lekowe jako filar gwarantujący stabilność europejskiej gospodarki”, strategiczna niezależność wymaga nie tylko relokacji produkcji do Europy, ale także wsparcia rozwoju lokalnego przemysłu farmaceutycznego oraz stworzenia europejskiej listy leków krytycznych.
W sesji otwierającej scenę ESG, na którą składało się wystąpienie na temat atestacji, panel dyskusyjny „CSRD, CSDDD, Atestacja. Na jakim etapie jesteśmy?” oraz case study Grupy ERBUD, omówiliśmy najważniejsze wyzwania, które czekają przedsiębiorstwa raportujące zgodnie z nowymi wymogami.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Łańcuchy wartości to jedno z największych wyzwań w raportowaniu zrównoważonego rozwoju. Zebranie danych od setek, a często tysięcy kontrahentów wiąże się z ogromnym nakładem pracy i wydatkami. Dlatego firmy szukają rozwiązań, które pomogą im usprawnić ten proces. Na rynku pojawiają się rozwiązania wspierające raportowanie.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy krok należy do polskiej prezydencji.
Obserwujemy trend globalizacji usług płatniczych, coraz więcej firm chce integrować lokalnych dostawców płatności z szeroko dostępnymi usługami. Ale cała rzecz w tym, by nie tylko obserwować, a umieć włączyć się do gry – opowiada Jarosław Stankowski, Head of Ecommerce& Retail w Autopay.
Fundacja Polska Bezgotówkowa od ponad siedmiu lat aktywnie wspiera mikroprzedsiębiorców w obszarze cyfryzacji i wdrażania płatności bezgotówkowych.
Odnawialne źródła energii uzupełnione magazynami energii, elektrociepłownie gazowe zastępujące emisyjne bloki węglowe i – docelowo – małe reaktory modułowe to składowe programu inwestycyjnego Orlenu do 2035 roku w segmencie energii.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Ambasador Niemiec w Stanach Zjednoczonych ostrzegł, że administracja Donalda Trumpa pozbawi amerykańskie organy ścigania i media ich niezależności. Jego zdaniem, odda współrządzenie dużym firmom technologicznym. Do tajnego dokumentu dotarła agencja Reutera.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas