Antoni Kowalik

Konferencja: O pocovidowej ekonomii i skutkach wojny

II. Ogólnopolska Konferencja Naukowa im. prof. Jana Winieckiego odbędzie się w dniach 2-3 czerwca w Kielnarowej k. Rzeszowa. W programie najnowsze wyniki badań i analiz kilkunastu polskich ekonomistów, oraz sesja upamiętniająca prof. Winieckiego, jednego z polskich liberalnych ekonomistów już w czasach socjalizmu.

Na Księżyc po surowce. Poleci nie NASA a polski startup

List intencyjny na dostawę z Księżyca 500 kg izotopu helu-3, do roku 2028-32 podpisał krakowski startup Solar System Resources Corporation z amerykańską firmą US Nuclear Corp. To historyczne i pierwsze na świecie transatlantyckie porozumienie tego typu. Ma się przyczynić do poszukiwań czystej energii i rozwoju górnictwa kosmicznego.

Oknoplast przejmuje rywala w Hiszpanii

Podkrakowska Grupa Oknoplast przejęła hiszpańską firmę Ampuero, producenta okien PVC, lidera tamtejszego rynku. Nie podano wartości transakcji

Fenomen wydziału HZ – legendarnej kuźni kadr nie tylko dla biznesu

-Nie istnieje od ponad 25 lat, a nadal ma się świetnie. O kim tak się mówi? Chodzi o legendarny już wydział Handlu Zagranicznego na znanej warszawskiej –uczelni SGPiS, która teraz jest Szkołą Główną Handlową.

Jak dziś możemy wzmocnić kontakty między uczelniami i firmami

Wymiana akademicka i gospodarcza pomiędzy Polską a Azją – to główny temat pierwszej edycji LL Kongresu dla Współpracy Polsko-Azjatyckiej, która odbyła się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Nie tylko dla pasjonatów

„Wszystko zależy od energii!”- to hasło XI Krajowego Konkursu Energetycznego im. prof. Jacka Malko adresowanego do młodzieży z zacięciem naukowym i badawczym, zainteresowanej szeroko pojętą energetyką.

O zagrożeniach Polski i UE

IV edycja Economic Security Forum ECONSEC 2019

Inicjatywa MBA Politechniki Gdańskiej

Jak połączyć wysiłki biznesu, artystów i umysły techniczne, aby zrobić coś ważnego dla innych? Jak budować wartość społeczną projektów biznesowych?

Partner w biznesie czy obóz przetrwania

Jaki jest marketing, a jaki być powinien? To luksus w firmie czy konieczność? Aż 80 proc. szefów spółek nie ufa marketerom. Dlaczego?