– Wchodzimy na hiszpański rynek, przejmując największego producenta okien PVC w Hiszpanii – rodzinną firmę Ampuero z siedzibą w okolicach Bilbao – poinformował prezes Oknoplastu Mikołaj Placek. Dodał, że Grupa Oknoplast, będąca jednym z największych producentów stolarki otworowej z PVC w Europie, jest pierwszym polskim podmiotem z branży PVC, który rozwija ekspansję zagraniczną poprzez przejęcie lidera na zagranicznym rynku.

Transakcja ma umożliwić polskiej firmie ekspansję na rynek hiszpański, a docelowo także wejście na do krajów Ameryki Południowej. Sprzedaż hiszpańskiej firmy w ubiegłym roku wyniosła blisko 36 mln euro, ale dzięki inwestycji Grupy Oknoplast w ciągu pięciu lat ma wzrosnąć do 70 mln euro rocznie.

Hiszpanie działają na rynkach 13 państw europejskich, z których najbardziej znaczące dla firmy to Francja, Włochy, Niemcy czy Belgia. Na każdym z tych rynków, jak podkreśla prezes, Oknoplast chce być czołowym dostawcą okien PVC, a w ciągu trzech–pięciu lat ma także wejść na rynki Ameryki Południowej. Ampuero wytwarza rocznie 200 tys. okien, ma 300 własnych salonów sprzedaży oraz zatrudnia 225 pracowników.